Zavřít reklamu

Od zhruba poloviny srpna vás pravidelně informujeme o právě probíhajícím soudním sporu mezi společností Epic Games, která je vydavatelem populární hry Fortnite, a Apple. Jak jistě všichni víte, Epic se u své hry rozhodl obejít platební bránu jablečné společnosti, čímž narušil samotné smluvní podmínky. V reakci na to Apple titul z App Storu stáhl a Epic Games se prakticky v řádu minut ohradil žalobou. Týden po tom, co kalifornský gigant zrušil vývojářský účet společnosti, se vydavatel hry Fortnite znovu ozývá u soudu.

Epic Games totiž požádal soud o předběžné opatření, ve kterém by umožnil návrat jejich klenotu do App Storu a obnovil přístup k vývojářskému účtu. V samotné žádosti nadále stojí, že Epic musel v dané pozici jednat, protože se jednalo o správnou věc a navíc je společnost jako taková schopna čelit danému tlaku. Apple je totiž v jejich očích monopolem, který si svou dominantní pozici udržuje přímým zákazem konkurence pro distribuci aplikací či zpracovávání plateb. Škody na straně společnosti Epic Games údajně jasně hovoří v její prospěch. Od prvotního stažení hry z jablečného obchodu klesl počet hráčů na platformě o 60 procent.

Postoj Applu se pravděpodobně stále nemění. Kalifornský gigant již dříve zmínil, že Fortnite rád uvítá zpátky v App Storu, ale až budou splněny všechny smluvní podmínky. Epic Games tedy musí odstranit možnost přímé platby za virtuální měnu a vrátit se tak ke klasickému způsobu, kdy každá jednotlivá platba bude probíhat přes jablečnou společnost. Žádost o předběžné opatření byla podána v pátek a samotné soudní slyšení by mělo proběhnout v pondělí 28. září. Jaký je váš názor na celý soudní spor?

Související články

Dnes nejčtenější

.