Zavřít reklamu

Lokalizátory AirTags lze bez jakékoliv nadsázky označit za jedny z nejdéle očekávaných produktů z dílny Applu. Nikoliv však proto, že by na ně čekal celý svět jako na smilování, ale spíše proto, že se o jejich příchodu spekuluje již více než rok. Jak se však zdá podle čím dál většího množství úniků, jejich příchod je již skutečně na spadnutí. Ostatně, Apple pro ně podle leakera @caleblin_apple připravuje už i manuály. 

Snímek zkušebního manuálu k AirTagům zveřejnil leaker na svém twitterovém účtu o víkendu s tím, že se mu je podařilo získat od dodavatelů zajišťujících Applu tisk brožur k balení. Jak můžete na snímku pod tímto odstavcem vidět, manuál není zatím z hlediska textu téměř vyplněn, avšak díky nákresům není problém pochopit, jak bude nabíjení produktu, kterému je právě zachycená stránka věnována, probíhat. Využívat k tomu budeme moci jak bezdrátové nabíječky v čele s AirPower, tak zřejmě i magnetický nabíjecí kabel, který Apple dodává k Apple Watch. Ten tak najde konečně i další využití, což je rozhodně dobrá zpráva. Manuál tedy jinými slovy vyvrací spekulace o výměnných knoflíkových bateriích, které měly být podle některých leakerů do AirTagů nasazeny a pravděpodobně jimi i některé prototypy disponovaly.

Kdy přesně lokalizátory AirTags, skrze které budeme moci sledovat polohu takřka jakýchkoliv předmětů přes aplikaci Najít (budou-li v dosahu zařízení, se kterým budou spárovány nebo jinak propojeny), představeny, nelze v tuto chvíli s určitostí říci. Obecně se sice počítá s letošním podzimem, avšak zda to bude v září skrze tiskovou zprávu či v říjnu po boku iPhonů 12 – dorazí-li tedy telefony v tomto termínu – zatím říci nelze. Otazníky visí i nad cenou, která by však měla být alespoň podle střípků informací poměrně přívětivá. 

Související články

Dnes nejčtenější