Zavřít reklamu

Pamatujete si ještě na tu úsměvnou kauzu, kdy se Apple rozhodl žalovat malou a poměrně bezbrannou společnost Prepear za to, že využívá jako logo hrušku nápadně podobnou samotnému nakousnutému jablku? Inu, jednu by se mohlo zdát, že technologický gigant ze svého inkvizičního plánu ustoupí, alespoň tedy po opakovaných omluvách ze strany Prepear a snaze o dialog, nicméně představitelé Applu se rozhodli udělat přesný opak a proti malé firmě zakročili z právního hlediska vším, čím disponují. Konec konců, tato právní tahanice se vleče již nějakou dobu, konkrétně pak od roku 2017, kdy si mateřská společnost Super Healthy Kids‘ nechala zaregistrovat u patentového úřadu logo hrušky a ten po důkladném vyšetření seznal, že nenarušuje integritu jakékoliv stávající společnosti. Přesto Apple tehdy zakročil a po několika měsíční snaze o dialog postupně jablečná společnost přitvrzovala.

Zdroj: iDropNews

Spoluzakladatel Prepear Russell Monson byl dokonce tak zoufalý, že založil petici na Change.org, kde doufal v podporu veřejnosti a zmínil, že situace zašla dokonce tak daleko, že musela firma propustit svého zaměstnance. Apple totiž na Super Healthy Kid‘ uvalil nemálo licenčních poplatků, což firmu takřka zruinovalo. Přestože však petice dosáhla 200 tisíc podpisů v čase psaní článku, Apple se odmítal s představiteli Prepear vůbec bavit a rozhodl se, že bude mít žaloba mezinárodní přesah a kromě Spojených států zasáhne i Kanadu. Russell Monson podle jeho slov ještě doufal, že se jablečná společnost snaží malou firmu jen vystrašit, veřejně hrozí, ale nakonec jim nabídne smír. Po čase se ale ukázal pravý opak a Apple chce zaútočit i na logo hrušky, které společnost využívá právě v Kanadě.

O to zajímavější je i skutečnost, že PR tým Applu odmítá odpovídat na otázky a novináře zatím oddělení pokaždé odpálkovalo. Prepear má tak jediné štěstí v neštěstí, a to, že se společnost nevzdala jako všechny ostatní, drží se své pravdy a snaží se za každou cenu gigantickou korporaci porazit. Ač se totiž Apple často prezentuje jako technologická společnost, která si na dobré vztahy potrpí a snaží se vyjít každému vstříc, v tomto ohledu jde veškerá sentimentalita stranou a přichází na řadu tvrdé potření jakéhokoliv odporu. Uvidíme, kam až aktuální situace eskaluje, nicméně v tomto ohledu Apple jen dodává munici odpůrcům, kteří právě za toto chování jablečnou společnost odsuzují.

Dnes nejčtenější

Další články