Zavřít reklamu

Jak se zdá, na problém Applu se zpomalováním iPhonů se mezi lidmi jen tak nezapomene. Generální prokurátor státu Arizona si totiž hodlá na tento problém posvítit, přičemž je možné, že se k tomuto procesu přidá i prokuratura Texasu, která Apple také vyšetřuje. Cílem bude zjistit, zda Apple skutečně porušil zákony o klamání spotřebitele tím, že úmyslně zpomalil iPhony.

Tento příběh zná mezi technologickými nadšenci snad každý. Apple někdy na začátku roku 2017 vydal aktualizaci, která, jak bylo vidět v benchmarcích, podstatně snížila výkon iPhonů. Záhy vyšlo najevo, že touto aktualizací Apple přiškrtil výkon svých jablečných smartphonů. Udělal tak údajně kvůli tomu, aby zamezil u iPhonů se staršími bateriemi náhlým vypnutím. Toto je koneckonců věta, kterou Apple neustále dokola opakuje. Problém byl v tom, že o takovém omezení výkonu zákazníkům společnost nic neřekla. Ti tedy nabyli dojmu, že Apple prostě a jednoduše omezuje výkon starších zařízení, aby si zákazníci koupili nejnovější model. Zvedla se obrovská vlna nevole, která vyústila v mnohé soudní spory, z nichž se spousta táhne dodnes.

Jak je známo, Apple vydal v iOS 11.3 dnes již dobře známou funkci Kondice baterie a spustil program na zlevněnou výměnu baterií, která stála jen 29 dolarů. Jak je ale vidět, zákazníci toto Applu jen tak nezapomenou. Nedávno společnost oznámila, že přistoupila na finanční vyrovnání ve výši 500 milionů dolarů. Je ale poměrně pravděpodobné, že Apple bude za tuto kauzu platit i v budoucnu.

Dnes nejčtenější

.