Zavřít reklamu

Po vyzrazení detailů ohledně nového watchOS 7 a chystaných náhlavních sluchátek přispěchali před chvíli redaktoři 9to5mac, kterým se podařila získat část kódu iOS 14, s dalším velmi zajímavým objevem. Ten se týká konkrétně výrazného vylepšení podpory myší a trackpadů u iPhonů a iPadů. Podpora sice na tato zařízení dorazila už loni, nicméně v ne zcela uspokojivé formě. To se však Apple letos pokusí změnit a to nejen softwarem, ale také hardwarem. 

Jednou z novinek iPadOS 14 a potažmo iOS 14 bude mizející kurzor myši, který bude na iPadech a iPhonech viditelný jen při jeho využívání a potažmo pár vteřin po něm. Jakmile bude delší dobu v nečinnosti, automaticky zmizí a objeví se zase až ve chvíli, kdy budou uživatelé využívat trackpady a myši. Díky tomu tak nebudou kurzory uživatele absolutně rušit. 

Zatímco nynější podoba kurzoru na iPhonech a iPadech není zrovna ideální, iOS 14 a iPadOS 14 přinese v tomto ohledu velkou změnu. Kurzor totiž bude vypadat stejně jako na Macích a dokonce se bude i stejně chovat. Těšit se tak můžeme jak na šipku, tak při vykonávání určitých úkonů i na zobrazení ručičky s nataženým ukazováčkem. Další zajímavou funkcí je pak podpora pravého tlačítka myši či trackpadu, která by měla rozšířit možnosti ovládání Apple produktů. 

Nové Smart Keyboard na obzoru

Kód bety rovněž potvrdily práce Applu na nové generaci Smart Keyboard pro iPady, která bude disponovat trackpadem. Jeho přesná podoba sice zatím odhalena není, nicméně se zdá, že se bude jednat o poměrně propracované příslušenství s podporou gest či s haptickou odezvou. Díky tomu se tak stane z iPadu ve spolupráci s novým typem klávesnice ještě plnohodnotnější náhrada klasického MacBooku, což mnozí jablíčkáři zaručeně ocení. 

Související články

Dnes nejčtenější

.