Zavřít reklamu

Když včera Apple skončil s představováním iOS 13 a později nového systému iPadOS, nejednoho jablíčkáře se zmocnil smutek. Ani jeden z předních představitelů kalifornského giganta totiž nezmínil, že by se měly iPady po letech čekání konečně naučit práci s myší, byť se o tom v uplynulých týdnech čile spekulovalo. Krátce po uvolnění prvních vývojářských bet se však ukázalo, že tato novinka do systému přeci jen dorazila. 

Jako první informoval o podpoře myši vývojář Steve Troughton-Smith prostřednictvím svého Twitteru s tím, že myš a dokonce i Apple Magic Trackpad jsou funkční po připojení přes USB k iPadu, iPhonu či iPodu touch. Podpora však bohužel nevypadá jako u klasických počítačů, jelikož jí Apple “zabalil” do Zpřístupnění, konkrétně pak jako součást AssistiveTouch. Kurzor je tak na displeji zobrazen jako relativně velký bod a zřejmě má sloužit především pro jednoduchou práci s iPady pro osoby s tělesným postižením. Nicméně se nedá vyloučit, že se v dalších betách dočkáme vylepšené této novinky a kurzor nepůjde například změnit. Už v současné podobě je ale bezesporu využitelný. 

Jak novinka vypadá se můžete podívat v následujícím tweetu: 

[Aktualizace]: Beta testeři hlásí podporu i u Bluetooth myší, což je rozhodně skvělá zpráva. Naopak zamrzí, že je stále velmi omezená a kromě klasického klikání levým tlačítkem pro otevírání aplikací není iPad skrze myš schopen ničeho dalšího. 

Podpora myši však není jediným vymodleným vylepšením, ke kterému se Apple konečně odhodlal. I na jednu z hlavních novinek iOS 13 a iPadOS – Dark Mode nebo chcete-li Tmavý režim – totiž jablíčkáři čekali jako na smilování dlouhé roky. Čekání je však naštěstí od včerejška u konce a před námi zhruba čtvrt roku testování novinek, než je Apple vypustí mezi veřejnost. Snad tedy půjde vše hladce.

práce na iPad mini

Související články

Dnes nejčtenější

.