Zavřít reklamu

V posledních měsících se snaží Apple své iPady prezentovat jako alternativu ke klasickým MacBookům, jelikož jsou na tom velmi dobře jak po stránce výkonu, tak i operačního systému. Ten se navíc letos v září dostane na zcela novou úroveň díky vylepšením, která Apple připravil pro jeho novou verzi iPadOS. Ta sice vychází z iOS 13, je však přizpůsobena v mnoha ohledech právě iPadům, které toho díky němu zvládnou více než kdy předtím. I díky tomu se tak má stát pro mnohé jablíčkáře iPad skutečně kvalitní náhradou MacBooku. Aby to však bylo možné, že potřeba sáhnout po nezbytném příslušenství, jehož prodeje zažijí velký rozkvět. 

Skvělé prodeje má podle analytika Ming-Chi Kua zažít především přídavná klávesnice k iPadům s názvem Smart Keyboard. Ta je mezi jablíčkáři vcelku oblíbená, avšak její prodeje sráží vysoká cena, která mnohdy i několikanásobně překračuje produkty od konkurence. S příchodem iPadOS na ní ale mají začít jablíčkáři vsázet vzhledem k pravděpodobně vzrůstající oblibě iPadů daleko více, což mají potvrdit už její letošní prodejní čísla. Letos jí má totiž Apple prodat na dva miliony kusů, příští rok se má dostat na sedm milionů kusů a v roce 2021 dokonce a sedm milionů kusů. Z tohoto příslušenství se tak stane jeden z hlavních taháků celé kategorie. 

Dočkáme se upgradu?

Pokud se Kuova slova vyplní a ze Smart Keyboard se stane jedno z nejoblíbenějších příslušenství pro iPady, nebylo by vůbec překvapivé, kdyby se Apple rozhodl pro její přepracování. V úvahu připadá třeba přidání klasického TrackPadu, kterým by šel ovládat na tabletu kurzor. Právě podpora myši totiž nyní na iPady dorazí a rozhodně by tak nebylo od věci jí i přizpůsobit příslušenství, které by jej díky tomu ještě více přiblížilo Macům. 

Související články

Dnes nejčtenější

.