Zavřít reklamu

Počet aplikací, které lze na iPadu ovládat myší či trackpadem pozvolna roste. Již brzy se mezi ně zařadí i Word a Excel z dílny Microsoftu, který v nich začal  podporu před pár dny testovat v rámci beta testování skrze TestFlight. 

Podle prvních informací od beta testerů jsou již nyní možnosti, které podpora myši a trackpadu u Wordu a Excelu přináší, skutečně široké a práci s aplikacemi výrazně zjednodušují. Dá se navíc předpokládat, že postupem času bude Microsoft přidávat podporu pro další a další prvky aplikace, čímž jí výrazně přiblíží její počítačové verzi. Ostatně, o totéž jde zcela určitě i samotnému Applu, který se v posledních letech netají tím, že by rád z iPadu vytvořil plnohodnotou alternativu pro Mac. A právě zlepšováním iPadOS aplikací prvky známými z jejich počítačových verzí se mu to daří. 

Kdy přesně hodlá Microsoft vydat update, který zpřístupní podporu myší a trackpadů v jeho dvou aplikacích z balíku Office není zatím známo. Dá se však předpokládat, že s testy příliš času nestráví, jelikož v minulosti přislíbil, že hodlá tuto vychytávku svým aplikacím vnuknout na podzim tohoto rok. Až tolik času pro splnění svých slibů tedy již nemá. 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější