Zavřít reklamu

Leckdo používá iPad jako plnou náhradu za Mac či PC. Často tak vidíte například u studentů, kteří vesměs hojně používají i balíček Microsoft Office pro iPadOS. Pokud jde o trackpad, nebyla zde dosud patřičná podpora. Proto se Microsoft zavázal, že plná podpora trackpadu dorazí na iPadOS do některých aplikací z balíčku Microsoft Ofiice na podzim tohoto roku. Jak řekl, tak učinil.

Díky plné podpoře kurzoru pro iPadOS Microsoft tvrdí, že aplikace Word, Excel a PowerPoint jsou nyní připraveny jak na jablečný trackpad, tak na jakýkoli jiný, který k iPadu připojíte. „Když pohybujete prstem na integrovaném trackpadu MagicKeyboard, kurzor se transformuje na požadovaný nástroj v závislosti na obsahu, na který uživatel ukazuje. Používání myši nebo trackpadu k úkonům jako je zvýraznění textu ve Wordu, výběru řady buněk v Excelu či přesunu a změně velikosti snímku v PowerPointu, jsou pořád stejně jednoduché a intuitivní jako kdykoli předtím. Kdo dříve používal tyto aplikace na Macu či PC, dostane se mu naprosto stejný zážitek.

Kromě podpory trackpadu Microsoft uvádí, že aktualizace Wordu, Excelu a PowerPointu přinášejí nové úvodní obrazovky a nové funkce. Předně má jít o modernější uživatelský zážitek v tom smyslu, že uživatelé mají snáze najít to, co v onen moment zrovna hledají. Microsoft dodává, že ne všichni uživatelé budou mít novinky ve stejný moment. Aktualizace se projeví v řádech i několika týdnů.

Související články

Dnes nejčtenější

.