Zavřít reklamu

Společnost Google se chystá výrazněji přepracovat svou populární aplikaci YouTube, která by měla nově nabídnout nové ovládací prvky, podporu pro nová ovládací gesta a další. Vývojáři společnosti se o chystaných novinkách rozepsali na vlastním blogu.

Aplikace konečně začne podporovat kapitoly v jednotlivých videích, tedy funkci, která se v desktopových prohlížečích objevila už před několika měsíci. Díky ní je video tematicky dle nastavení autora rozděleno do několika kapitol a snáz se tak vyhledává část, která vás zajímá. To se hodí zejména při dlouhých rozhovorech, vidcastech či obecně dlouhých videích.

YouTube_kapitoly
Zdroj: Google

Další novinkou je přesunutí funkce auto-play z panelu pod videem do nastavovacího panelu přímo v kontextové nabídce přehrávání videa. Lépe dostupné je nyní i tlačítko pro zapínání či vypínání vestavěných titulků.

YouTube_prehravac
Zdroj: Google

Co se týče samotného přehrávání, YouTube konečně podporuje gesta, za jejichž pomocí se dá rychle přepínat do širokoúhlého přehrávacího režimu a zpět. Názornou ukázku vidíte v .gifu níže.

YouTube_Gesta
Zdroj: Google

Mezi další novinky se pak řadí i jakýsi našeptávač, který bude uživatelům radit, jak mají video sledovat (například video nahrané v poměru 16:9 v širokoúhlém režimu apod.). Tyto nápovědy by se však měly dát vypnout. Poslední novinkou pak bude možnost nastavení upozornění, které uživatelům připomene, že je čas jít spát a přestat sledovat videa na YouTube. Tato funkce se může hodit především rodičům. Google tyto novinky implementoval do nové verze YouTube, která je postupně od včerejšího dne zveřejňována. Pokud svou aktualizaci v App Store nevidíte, stane se tak co nevidět.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější