Zavřít reklamu

Kromě počítačů a konzolí se poslední léta hlásí o slovo v herním průmyslu také jablečné telefony a tablety, což výrazně pozměnilo videoherní prostředí a přístup k vývoji. Konec konců, Apple se poslední dobou zaměřuje výhradně na svou novou platformu Apple Arcade a do odvětví týkajícího se her investuje nemalé peníze. Existuje však další věc, jenž by mohla zájem hráčů o jablečný systém poměrně popohnat, a to nativní podpora myši u iPadu.

Ať už bereme v potaz iOS nebo Android, oba systémy mají z herního hlediska rozhodně co nabídnout. Apple je momentálně na scéně mobilních her ve vedoucí pozici, zejména díky službě Apple Arcade, ale co se tabletů týče, na konkurenci poměrně ztrácí. Drtivá většina ostatních zařízení má totiž oficiální podporu myši, což výrazně usnadňuje ovládání a zároveň nabízí nevídané možnosti. iPad touto funkcí sice disponuje, ale její implementace hapruje, ovládání je kostrbaté a většina uživatelů o její přítomnosti ani neví. Analytik Cliff Maldonado se v tomto ohledu vyjádřil jasně a tvrdí, že pokud se společnosti podaří podporu myši správně do iPadu integrovat a seznámit s ní uživatele, má ve své podstatě vyhráno. Navíc by to z tabletu učinilo herní zařízení, schopné konkurovat ostatním platformám.

Svým způsobem by mohl iPad sloužit jako alternativa k MacBooku a běžným počítačům, díky čemuž by se stal plnohodnotnou herní platformou. Podle Cliffa by se s trochou štěstí Applu podařilo prorazit a způsobit stejný posun jako v případě Apple Arcade. I běžný jablečný tablet by tak plně konkuroval ostatním zařízením, ať už z hlediska funkčnosti, nebo samotné zábavy ve formě videoher. Navíc by se společnost mohla zaměřit i na propracovanější tituly a ne jen na jednoduché mobilní hříčky, čímž by si získala přízeň skalních hráčů, kteří jsou zvyklí na počítačové a konzolové hry. Jedinou otázkou je, jak by podpora myši ovlivnila prodeje MacBooku, ale toho se podle Maldonada Apple příliš nebojí a naopak zvažuje, že se pokusí funkci přepracovat tak, aby zapůsobila i na běžné uživatele. Uvidíme, s čím nakonec jablečná společnost přijde, ale potenciál by tento nápad rozhodně měl.

Dnes nejčtenější

.