Zavřít reklamu

O tom, že by iPad mohl v rámci funkcí Zpřístupnění získat podporu pro myš, se spekulovalo ještě před letošní WWDC. Nakonec tuto skutečnost potvrdily první vývojářské betaverze operačních systémů iOS 13 a iPadOS 13. I když si na veřejnou betaverzi těchto operačních systémů budeme muset ještě několik týdnů počkat, částečné informace o nově získané podpoře pro myš jsou k dispozici již teď.

Steve Aquino na svém twitterovém účtu zveřejnil informace o tom, jak ohledně podpory pro myš u iPadu hovořil se zástupci společnosti Apple. Podle jeho vlastních slov mu bylo řečeno, že příslušné rozhodnutí ve skutečnosti padlo již před mnoha lety, a Apple podporu hodlal prakticky od samého počátku zavést především jako součást Zpřístupnění. Proto se také menu Zpřístupnění nachází v Nastavení, a uživatelé tak mají k příslušným funkcím snadný přístup přímo z domovské obrazovky.

Aquino podotýká, že zmíněná podpora bude v operačních systémech iOS a iPadOS platit pro zařízení s USB i Bluetooth konektivitou, oficiální seznam kompatibilních zařízení ale Apple stále ještě nemá k dispozici. Aquino dále uvádí, že společnosti Apple se velmi zamlouvá fakt, že funkce Zpřístupnění mají „mainstreamový“ nádech, zdůrazňuje ale, že byly navrženy a vyvinuty pro velmi specifickou část uživatelů. Společnost Apple Aquinovi sdělila, že se nemá jednat o klasický desktopový kurzor coby primární metodu vstupu. Cílem firmy je co největší míra inkluzivity operačních systémů iOS a iPadOS.

Magic Mouse bila na stole

Související články

Dnes nejčtenější