Zavřít reklamu

Přestože je systémový Dark Mode díky iOS 13 na iPhonech dostupný již zhruba pět měsíců, mnozí vývojáři třetích stran tmavé verze aplikací zdárně ignorují a uživatele, kteří mají své iPhony nastavené právě do tmavého tématu, nutí sledovat své aplikace v pronikavé bílé. Vcelku překvapivé je, že mezi tyto vývojáře se řadí i Google, který s přidáním možnosti tmavého tématu do svých aplikací rozhodně nespěchá. Například jeho Překladač se Dark Modu dočkal až nyní a nutno podotknout, že ne zrovna zdařilého. 

Pokud máte rádi Dark Mode vytvořený z vyloženě černé barvy, kterou doplňuje maximálně tmavě šedá, tmavý vzhled Google Překladače vás nenadchne. Google u něj totiž vsadil na relativně světlou šedou v kombinaci se světle modrou, čímž sice celou aplikaci vcelku slušně ztmavil, rozhodně se však nedá toto ztmavení srovnávat třeba s Instagramem, Messengerem či Twitterem. Bohužel, nejenže nepůsobí Dark Mode překladače tak dobře jako poctivé Dark Mody mnoha jiných aplikací, ale ani nešetří baterii iPhonů s OLED displeji. Aby tomu tak bylo, museli bychom se v překladači dočkat 100% černé.

Co se týče aktivace tmavé verze Překladače, ta je stejně jako v případě Instagramu závislá na momentálním nastavení vzhledu systému iPhonu. Pokud máte tedy telefon nastavený na světlý vzhled, budete muset využívat i Překladač v klasické světlé variantě. Pokud naopak využíváte vzhled tmavý, překladač si jinak než v tmavém režimu neužijete, nebudete-li tedy před každým jeho spuštěním vzhled systému přepínat. 

Aktualizace, která Dark Mode do Překladače přináší, nese označená 6.5.0 a je dostupná ode dneška. Pokud tedy máte tuto aplikaci ve svém iPhonu nainstalovanou, měli byste již update vidět v App Storu. Kromě Dark Mode je součástí updatu i oprava chyby, která způsobovala. nemožnost vymazání textu zadaného hlasem. 

Související články

Dnes nejčtenější

.