Zavřít reklamu

Sen mnoha jablíčkářů se konečně splnil. Do velmi oblíbené komunikační aplikace WhatsApp totiž dnešním dnem dorazil Dark Mode nebo chcete-li tmavý režim. Pokud jste tedy příznivci černé a dalších tmavých barev namísto bílé a barev světlých, přijdete si nyní ve WhatsApp na své.

Dark Mode dorazil na iPhony konkrétně v aktualizaci 2.20.30, která kromě něj přináší i nové možnosti vyhledávání a filtrování podle odesílatele a typu obsahu. V případě iPhonu XS zabírá update jen 75,5 MB a dostupný je teprve pár desítek minut. Co se týče aktivace Dark Modu, ta je stejně jako v případě tmavého režimu na Instagramu podmíněna nastavením vzhledu celého iOS. Pokud tedy máte svůj iPhone nastavený na tmavý režim, WhatsApp bude automaticky nastaven do Dark Modu. Pokud naopak v iPhonu využíváte režim světlý, design WhatsAppu se vám nezmění a zůstane klasicky bílý. Jedinou možností, jak při světlém vzhledu iPhonu využívat tmavý režim WhatsAppu je tak při jeho aktivaci přes ikonu rychlého přístupu v ovládacím centru změnit světlý vzhled na tmavý.

Tmavý režim není jen příjemným designovým oživením aplikace, ale také prvkem, který některým uživatelům pomůže šetřit baterie jejich iPhonů. WhatsApp totiž použil pro svůj Dark Mode 100% černou, kterou zobrazují OLED displeje vypínáním jednotlivých pixelů, díky čemuž šetří energii. V případě klasických LCD displejů se však bohužel žádné šetření nekoná a jejich majitelé si tak musí vystačit jen s designovou stránkou této novinky.

Související články

Dnes nejčtenější

.