Zavřít reklamu

O příchodu tmavého režimu nebo chcete-li Dark Modu, který by přebarvil systém ze světlých na tmavé barvy, se ve spojitosti s iPhony a iPady hovoří již řadu let. Mnozí uživatelé jablečných produktů by totiž tento prvek velmi rádi přivítali a využívali jej ať už ke zkrášlení svého zařízení, tak i k jeho příjemnějšímu využívání v noci. Bílá barva totiž samozřejmě do očí bije ve tmavé místnosti daleko více než černá. Apple však těmto voláním odolával a design systému měnit nechtěl. Letos tomu ale bude zřejmě jinak. 

Že Dark Mode do iOS 13 dorazí potvrdilo v minulosti již několik zdrojů nezávisle na sobě. Před nějakým časem se však nechal jeden z leakerů – Max Weinbach – slyšet, že tmavý režim v první verzi systému iOS 13 nedorazí. Vývojáři Applu totiž nebyli údajně v takové fázi jeho vývoje, která by umožňovala ostré nasazení hned v září. Podle čerstvých informací se ale nyní situace otočila o 180 stupňů. Podle Maxe se totiž Apple nyní rozhodl upnout všechny své síly právě k dokončení Dark Modu, který chce nyní v iOS 13.0 skutečně dodat. Dostupný už by tím pádem měl být v betách tohoto systému, které začne Apple vypouštět v letních měsících. Důvod této změny je přitom vcelku prostý – reakce na konkurenci. 

Zdroje leakera tvrdí, že Apple nejspíš příliš nepočítal s některými UI novinkami ze strany jeho konkurence. Jejich představení jej proto zřejmě zaskočilo a to natolik, že se rozhodl přijít s něčím velkým, čímž Dark Mode pro mnohé jablíčkáře rozhodně je, co možná nejdříve. Harmonogram novinek, které mají do iOS 13 dorazit, proto “překopal” a nyní je ochoten udělat vše pro to, aby tmavý režim do první verze iOS 13 skutečně dodal. 

Doufejme, že se tedy Applu podaří jeho plán do puntíku splnit a my si krátce po WWDC na iPhonech a iPadech konečně tmavou verzi systému užijeme. Applu by za to pak nepoděkovaly jen naše oči, ale i baterky v iPhonech. Právě výdrž jablečných telefonů s OLED displejem by totiž mohl Dark Mode mírně prodloužit, protože tento typ displeje nespotřebovává při promítání černé žádnou energii. 

Dnes nejčtenější

Další články