Zavřít reklamu

Svět se pomalu chystá na příchod 5G sítí. Někteří výrobci telefonů již podporu 5G do svých zařízení integrovali, jiní však stále vyčkávají. Do druhé skupiny patří i Apple, který by měl podporu 5G přidat u nových iPhonů v roce 2020. A právě tato vychytávka by jej měla podle prognózy analytiků ze Stragegy Analytics katapultovat na trůn nejúspěšnějšího prodejce smartphonů právě s podporou 5G. Strčit do kapsy by měl totiž třeba i Samsung, který u některých svých smartphonů již nyní 5G nabízí.

Společnost Strategy Analytics uvádí, že trojice chystaných iPhonů s podporou 5G si doslova podmaní celý trh. Ken Hyers, ředitel společnosti Strategy Analytics, tvrdí, že Apple kromě podpory 5G sítě musí nabídnout také vylepšení hardwaru: „Možná se to zdá divné, že Apple ještě ve svém portfoliu nemá žádné zařízení s podporou 5G a oproti Samsungu lehce zaostává. Nové modely iPhonů s podporou 5G by si měly podmanit trh, pokud Apple tato zařízení vylepší alespoň takovým způsobem, jako tento rok,“ uvádí Key Hyers. A jelikož se příští rok čekají mnohem větší změny, než které Apple iPhonům „nadělil“ letos, je ovládnutí 5G říše více než pravděpodobné. Dočkat bychom se příští rok měli například rámečků podobných iPhonům 5 či 4 či odstranění nebo minimálně zmenšení výřezu.

Pomyslná korunka na poli zařízení s podporou 5G sítě by však Applu neměla zůstat příliš dlouho, jelikož jej zřejmě pár měsíců po představení přeci jen předežene jihokorejský Samsung. Ten by měl podporu 5G sítě uvést i u levnějších zařízení, kterých má k v nabídce k dispozici hned několik, zatímco Apple nabízí pouze tři modely svých iPhonů. Co se pak týče výrobce 5G modemů, které příjem této sítě iPhonům umožní, tím by měl být Qualcomm a to minimálně dalších několik let. V kuloárech se sice šušká o tom, že Apple pracuje na vlastním řešení, avšak to je zatím dle všeho ještě na míle vzdálené.

Související články

Dnes nejčtenější

.