Zavřít reklamu

iPhony pro rok 2020 budou stát skutečně za to. Vyplývá to alespoň ze všech doposud uniklých informací o novinkách, přičemž jedna z nejzajímavějších se na světlo světa dostala teprve před pár minutami. Na svědomí ji mají zpravodajci z DigiTimes, kteří se mohou pochlubit velmi solidní sítí zdrojů a tedy i možností prozrazovat detaily o chystaných produktech s velkým předstihem. Ti tentokrát přišli s tvrzením, že se iPhony pro rok 2020 dočkají obrovského vylepšení obnovovací frekvence displeje. 

V současnosti si u iPhonů a naprosté většiny iOS/iPadOS produktů vyjma předposlední a poslední generace iPadů Pro užijete “jen” 60 Hz obnovovací frekvenci displeje, která je v mnoha ohledech dostačující, avšak rozhodně ne zcela dokonalá. Apple se proto chystá u iPhonů 12 nasadit technologii ProMotion, kterou můžete znát právě z iPadů Pro, díky čemuž bychom se tak měli dočkat displejů se 120 Hz obnovovací frekvencí. Díky tomu tak mělo být například scrollování laicky řečeno plynulejší, jelikož se obraz na displeji bude měnit dvakrát rychleji. Na porovnání displejů se 60 Hz a 120 Hz se můžete podívat na videu pod tímto odstavcem. 

Po vyšší obnovovací frekvenci displejů iPhonů volají mnozí jablíčkáři prakticky od chvíle, kdy se Apple s technologií ProMotion pochlubil. To se však stalo už v červnu 2017, tedy ještě před představením iPhonů 8 a X. Ty se jí však nedočkaly a stejný osud potkal modely loňské i letošní a to i přesto, že mnohé zdroje tvrdily, že se modely XS či 11 vyšší obnovovací frekvence skutečně dočkají. Nicméně vzhledem k tomu, že obě tyto modelové řady byly spíše minoritními upgrady iPhonu X se neimplementaci nelze příliš divit. Pro příští rok, kdy se očekává iPhone s novým designem a spoustou převratných vychytávek v čele s 5G podporou, se však zdá nasazení ProMotion jako logický a do jisté míry očekávaný krok.

Dnes nejčtenější

.