Zavřít reklamu

Tmavý režim, nebo chcete-li Dark Mode, je jednou z největších novinek iOS 13. Jeho zavedení Applem přímo do systému navíc předznamenalo příchod aplikací třetích stran, které jeho podporu začínají nabízet též. Po Livesportu, Shazamu, YouTube či Messengeru dnes v noci přišel na řadu i Instagram.

O příchodu Dark Modu do Instagramu se spekulovalo již poměrně dlouho, avšak samotná společnost o tomto plánu mlčela. Jeho implementace do updatu s označením 114.0 proto mnohé překvapila – tím spíš, když nebyl zmíněn ani v popisu této aktualizace. Uživatelé po instalaci této aktualizace nicméně začali hlásit, že tu Dark Mode skutečně funguje a své tvrzení dokazovali screenshoty na internetu. Funkčnost můžeme nyní potvrdit i my.

Jak Dark Mode na Instagramu aktivovat?

Aktivace tmavého režimu na Instagramu je skutečně velmi jednoduchá. Není totiž nutní navštívit nastavení samotné aplikace či nic podobného, ale stačí mít jen Dark Mode nastavený ve svém iPhonu. Z toho tedy vyplývají hned dvě věci – jednak je tmavý režim dostupný jen na iPhonech a iPadech s iOS 13, ale také jej nelze mít aktivní ve tmavém režimu ve chvíli, kdy máte na iPhonu nastavený klasický světlý režim. Právě druhá věc není sice úplně příjemná, avšak pokud si přidáte do ovládacího centra ikonu pro změnu světlého a tmavého režimu a vždy si jí při používání Instagramu vysunete pro jeho přebarvení do vámi požadované barvy, lze vyřešit i tato nepříjemnost.

Uvidíme, jak bude Instagram s Dark Modem pracovat v následujících týdnech či měsících. Na první pohled vypadá sice novinka poměrně hezky, avšak chybami vykreslení černé jistě trpět někde bude. A kdo ví, třeba se v budoucnu dočkáme i přepínače, kterým si budeme moci design Instagramu nastavovat sami přímo v nastavení.

Dnes nejčtenější

.