Zavřít reklamu

Kreditní karta Apple Card, která se v současné době začíná šířit mezi zájemci z řad Apple uživatelů v USA, by měla být z titanu. Alespoň to takto Apple tvrdí ve všech propagačních materiálech, které vzhled a provedení karty nějakým způsobem komentují. Je to však pravda, nebo se jedná o stejný případ, jako „safírové“ sklíčko chránící krytku fotoaparátu v iPhonech, které vlastně safírové vůbec není…

Jeden z redaktorů serveru Bloomberg se rozhodl prozkoumat, z jakých materiálů je Apple Card vlastně vyrobena. Vzal tedy svou kreditku a zaslal jí profesorovi a mineralogovi z University of California, Berkley. Ten za pomocí speciálního elektronového mikroskopu provedl analýzu částicového složení použitých látek a ukázalo se, že je Apple Card tvořena převážně dvěma prvky. Ze zhruba 90% jde o titan, z 10% pak o hliník.

Použitý materiál má své výhody i nevýhody. V první řadě dobře vypadá a dle mnohých majitelů je karta velmi příjemná na omak. Naopak díky použitým materiálům a technologii zpracování je svrchní (viditelná) vrstva karty sice velmi efektní na pohled, příliš toho však nevydrží. I proto Apple vydal doporučení, jak by se měli majitelé ke své Apple Card chovat, chtějí-li zachovat její vzhled. Karta by tak neměla přijít do styku s tvrdým či jinak abrazivním materiálem, který by mohl povrchovou úpravu trvale poškodit.

Související články

Dnes nejčtenější

.