Zavřít reklamu

Společnost Apple tento týden na svých webových stránkách zveřejnila podrobné pokyny, týkající se čištění Apple Card a zacházení s ní. Na první pohled to může působit zvláštně, má to ale své opodstatnění. Apple Card je na rozdíl od běžných kreditních karet vyrobena z materiálu, který vyžaduje speciální péči.

Je jasné, že čistá karta bez škrábanců vypadá zkrátka lépe, a konkrétně Apple Card má i svou jistou estetickou hodnotu. Na světě je sice teprve chvíli, my už si ale můžeme udělat poměrně jasnou představu o tom, jak by mohla vypadat po dvou měsících nepříliš šetrného nošení v peněžence. Uživatel s přezdívkou Zed totiž zveřejnil na síti Twitter fotografie své vlastní Apple Card. Ta se po dvou měsících, strávených v přihrádce v peněžence, velmi znatelně změnila. Nejhůře vypadá Zedova karta v oblasti magnetického proužku a na okrajích, místy se změnila i původní barva karty. V posledním případě nepomohlo k nápravě ani usilovné čištění. Společnost Apple na svých stránkách uvádí, že ideálním místem pro nošení její kreditní karty je peněženka, vyrobená z měkkého materiálu. To podle všeho nebyl Zedův případ, jelikož používá koženou.

I kreditní karta od Applu je nicménně jen kreditní kartou, jejímž primárním účelem je placení. Drobné znečištění není nic, čím by se její majitelé  měli zneklidňovat, a dříve nebo později k němu dochází u všech karet. Určitě se ale najdou majitelé, kteří se o svou kartu budou chtít starat stejně jako o svůj iPhone. A pravdou je, že peněženky nejsou právě nejčistším místem – často se do nich z našich kapes, tašek či batohů dostávají nejrůznější nečistoty. Bez ohledu na to, z jakého materiálu jsou naše karty vyrobeny, se zkrátka mohou velice snadno znečistit a opotřebovat. Těm, kteří se o svou kartu extrémně obávají, lze snad jen doporučit její umístění do vitríny a výhradní placení prostřednictvím Apple Pay.

Související články

Dnes nejčtenější

.