Zavřít reklamu

Zřejmě nejzásadnější události uplynulého týdne ve světě Applu bylo spuštění Apple Card. To si zatím užilo jen malé procento všech zájemců, které si po vložení virtuální karty do Wallet ihned zažádalo i o doručení karty fyzické vyrobené, která je vyrobena z titanu. A právě tu jim Apple začal  prostřednictvím přepravních společností pozvolna doručovat, díky čemuž si tak můžeme užít první pohled detailnější pohled na reálné fotky, které jí zachycují. 

Se zpracováním karty jsou zatím její vlastníci chlubící se fotkami na internetu spokojeni. Přestože je vyrobená z titanu, je poměrně lehká. Váží totiž 14,75 gramů, což je podle prvních porovnání jejich zahraničních majitelů dokonce o něco méně než například platinová karta od American Express, která je však vyrobena z titanu též. Poměrně zajímavé však je, že je Apple Card relativně tlustá, čehož si však všimnete zřejmě jen při detailnějším porovnávání s klasickými kartami. Navíc je prakticky jasné, že kvůli kompatibilitě s terminály nemůže být její tloušťka nikterak závratná a tudíž z ní rozhodně nemusí mít uživatelé obavy. 

Zpracování karty je stejně jako u všech Apple produktů velmi čisté a decentní. Kartě dominuje vyfrézované logo Applu, pod kterým naleznete jméno držitele a na pravé straně pak standardní čipovou plošku. Záda karty pak zdobí vyfrézovaná loga Goldman Sachs, tedy banky spolupracující s Applem na Apple Card, a Mastercard. Další informace o kartě jsou pak k dispozici jen v aplikaci Wallet, čímž se zajištěna vysoká míra ochrany soukromí, ale i větší bezpečnost v případě její ztráty.  

S trochou nadsázky se tak dá říci, že Apple Card může být skutečnou ozdobou každé peněženky, jelikož po designové stránce strká valnou většinu karet bez problému do kapsy. K dispozici však bude bohužel zprvu jen v USA, ze kterého se v následujících letech nemusí vůbec hnout ven. Apple sice podniká určité kroky, které naznačují, že by s kartou rád expandoval mimo svou domovinu, avšak když nebyl za více než dva roky posunout mimo USA ani Apple Pay Cash, tedy druhý větší finanční produkt, nezdá se ani rozkvět Apple Card mimo Ameriku příliš pravděpodobný. 

Související články

Dnes nejčtenější

.