Zavřít reklamu

Unboxingy, nebo chcete-li rozbalování produktů, jsou v posledních letech mezi lidmi na internetu obrovsky populární. Faktem však je, že v případě produktů od Applu mohou být pro některé vcelku nudné. Balení jablečných produktů je totiž již řadu let téměř stejné a tudíž ničím překvapivé. Ostatně, co by taky mohlo na bílé krabičce, manuálech, smotaném nabíjecím kabelu, nabíjecím adaptéru a potažmo sluchátkách zaujmout. Mezi jablíčkáře se však začal před pár dny dostávat i produkt, jehož balení ještě donedávna nikdo nikdy neviděl. Pokud si tedy v unboxingových videích libujete, jedno z prvních zachycení rozbalení Apple Card by vás mohlo zaujmout. 

Jak můžete sami ve videu výše vidět, Apple se rozhodl nevybočit ze svých tradičních balení ani v případě Apple Card. Titanová karta je tak ukryta v minimalistickém bílém papírovém kabátku s výliskem loga Applu na přední straně a několika málo detaily o společnosti v čele s její adresou na straně druhé. V případě Apple Card se nejedná o klasickou krabičku, nýbrž jen o „přehnutý“ tlustší papír, který kromě karty neukrývá již zhola nic. Na druhou stranu, nic víc ani není potřeba. Pod „chlívečkem“ držícím Apple Card totiž naleznete prakticky vše, co o kartě potřebujete v danou chvíli vědět – tedy jak jí spárovat s telefonem. Jakmile se to podaří, vše potřebné se už dozvíte přímo v aplikaci Wallet, která pro její správu slouží. Ani ta ale není ve výsledku k pochopení Apple Card potřeba, jelikož se jedná zkrátka „jen“ o kreditní kartu, která je určena pro placení na místech, kde nepřijímají bezkontaktní platby přes Apple Pay. Další využití byste u ní však hledali marně – ostatně, jako i u jiných platebních karet.

Apple Card je zatím dostupná jen  v USA a to navíc velmi malému počtu uživatelů. Dostupnost se má ale podle slov Applu v následujících dnech a týdnech razantně zlepšovat, díky čemuž by jí tak měli získat prakticky všichni uživatelé, kteří o ní projeví zájem a zároveň splní podmínky potřebné pro udělení. Otázkou však zůstává, zda se karty dočkáme v dohledné době i v dalších zemích. Apple si sice ochranné známky pro název Apple Card registroval v mnoha státech mimo USA, avšak to ještě nemusí vůbec nic znamenat. Stačí se podívat třeba na Apple Pay Cash, které bylo světu představené na WWDC 2017 a které je mnoho měsíců dostupné jen a pouze v USA. Ale kdo ví, třeba bude Apple Card zcela jiná písnička.

Související články

Dnes nejčtenější

.