Zavřít reklamu

iOS 8 Hudba ikonaWWDC je čoraz bližšie a postupne začíname získavať nové informácie o produktoch a službách, ktoré tu budú predstavené. Väčšina informácií v týchto dňoch sa však sústredí na novú hudobnú službu, ktorá by mala byť postavená na základe Beats Music a iTunes a bude k dispozícii už pre užívateľov iOS 8.4, ktorý by mal vyjsť krátko po konferencii. 9to5mac teraz od svojich zdrojov získal nové informácie a odhalil, že nová služba sa bude s vysokou pravdepodobnosťou volať Apple Music, čím nasleduje trend odstraňovania „i“ z názvov nových produktov.

Služba by mala začať zároveň slúžiť ako taká sociálna sieť pre hudobníkov, no teraz by mala byť oveľa pokročilejšia, než neúspešný projekt iTunes Ping, kde ste zoznam aktívnych užívateľov vedeli zrátať na svojich rukách. Služba umožní hudobníkom vytvoriť si svoju vlastnú ministránku, na ktorej budú môcť zverejňovať ukážky svojich skladieb podobne ako na SoundCloude, a tiež tu budú môcť zverejňovať fotky, videá a aktualizácie o koncertoch, takže ak by náhodou AC/DC zrušili svoj koncert, dozviete sa to priamo v aplikácii Hudba. Apple Music bude integrovaná do systému iOS, OS X a užívatelia si ju budú môcť stiahnuť aj na Android.

Navyše, pretože sa bude jednať o sociálnu sieť, umelci budú môcť sami zdieľať obsah od ostatných interpretov, čím im vlastne urobia reklamu a pomôžu im tak spropagovať nový album alebo singel. Vďaka tomuto sa môže navyše pokojne stať, že umelci s veľkými menami budú propagovať obsah začínajúcich interpretov a môžu im tak dopomôcť k odštartovaniu úspešnej hudobnej kariéry. A nezabúda sa ani na užívateľov – Apple Music bude sociálna sieť a všetci užívatelia budú môcť komentovať a lajkovať, ale narozdiel od Facebooku nebudú mať verejné profily. Služba bude dostupná v sekcii Artists Activity a v prípade, že ju užívatelia nebudú chcieť, môžu si ju deaktivovať v nastaveniach obmedzenia. To je možné vlastne už dnes, keďže položka sa dostala omylom do iOS 8.4 beta 3, ktorá vyšla začiatkom týždňa.

Apple nezabudol ani na užívateľov Beats Music a pretože táto služba končí, predplatitelia budú mať možnosť presunúť všetok obsah zo starej služby do novej. Okrem toho sa dočkáme veľkej zmeny v iTunes Match a iTunes Radio. Rádio sa dokonca po dvoch rokoch čakania dostane do celého sveta a bude fungovať viac ako tradičné internetové rádio, než ako on-demand služba. Medzinárodné spustenie by sa malo týkať aj Apple Music, zatiaľ čo Beats Music bola dostupná len v USA.

IMG_0412
IMG_0410

*Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.