Zavřít reklamu

Před pár dny Apple skrze tiskovou zprávu oznámil, že ve Spojených státech spouští Apple Card. Pro její získání musí uživatelé zažádat přes aplikaci Wallet nebo webový formulář na stránkách Applu. To ovšem není vše, dále je třeba splnit určité požadavky jako schopnost splácet, mít určitý stálý příjem apod. I přes tento malý „háček“, který ostatně má většina bank, ale na jablečnou kartu dosáhne téměř každý.

Technologický gigant včera vydal dokument, ve kterém se snaží žadatele o Apple Card poučit, jak se o ni správně starat. Pokud je karta znečištěna, je třeba ji otřít měkkým navlhčeným hadříkem z mikrovláken, tedy například takovým, který používáte na otírání brýlí. V případě nějakých větších skvrn je na místě hadřík namočit do izopropylalkoholu. Zde Apple klade na důraz, že při čištění skvrn by se uživatelé měli vyhnout čistícím prostředkům pro domácnost, rozpouštědlům, čistícím sprejům a dodává, že některé látky obsažené v těchto prostředcích mohou způsobit jablečné kartě trvalé zbarvení.

Vzhledem k použitému titanu Apple dává i instrukce pro správné skladování. Karta by měla být vždy uložena v peněžence, tašce nebo kapse z měkkých materiálů a neměla by se dotýkat jiné karty nebo jiného předmětu kvůli potenciálnímu poškrábání. Apple také varuje před demagnetizací magnetického proužku. Umístit kartu blízko magnetu tak není skutečně dobrý nápad. Jak uvádíme výše, Apple Card je dostupná zatím jen a pouze v USA. Společnost ale jedná s příslušnými orgány ostatních zemí a snaží se, aby se tato karta podívala brzy i za hranice.

Související články

Dnes nejčtenější

.