Zavřít reklamu

Vzhledem k tomu, že Apple včera oficiálně spustil Apple Card, tak se na internetu objevilo ohledně tohoto nového jablečného produktu plno otázek. Uživatelé, kteří se ve Spojených státech dostali do první vlny Apple Card, již začínají ve svých e-mailových schránkách nacházet první náležitosti, které se týkají správného přidání Apple Card do aplikace Wallet na iPhonu. Co se týče samotné platební karty, tak o tu si budou muset uživatelé zažádat – taktéž přes Wallet. K prvním uživatelům by se fyzické karty měly dostat ještě tento měsíc. Vzhledem k tomu, že se v aplikaci Wallet nachází veškerý přehled využívání Apple Card, tak se jablíčkáři ptali na to, zdali se všechna tato data budou dát exportovat, například k využití v jiných finančních aplikacích.

Odpověď na tuto otázku je jednoduchá – ne. Alespoň tedy prozatím. Informuje o tom samotný Apple ve svém podpůrném dokumentu. V něm stojí, že „exportování dat z Apple Card do jiných finančních aplikací, jako například Mint, není momentálně podporováno.“ Finanční aplikace jsou však ve Spojených státech velice populární, a proto je dosti možné, že Apple možnost pro export dat dodá postupem času. Momentálně tedy mohou uživatelé své transakce spravovat pouze na iPhonu a iPadu.

Souvisejíci

Podpůrný dokument, o kterém jsem se zmínil v minulém odstavci, mimo jiné uživatele informuje také o dalších náležitostech. Najdete v něm například informace o zobrazení útrat, měsíčního limitu, či celkové sumy, kterou jste utratili za týden, či měsíc. Společně s tímto podpůrným dokumentem, který se týká používání Apple Card, kalifornský gigant vydal ještě další dokument, ve kterém najdete všechny potřebné informace o tom, abyste se mohli o Apple Card zažádat. Momentálně je jablečná kreditní karta k dispozici pouze ve Spojených státech. Zdali se objeví i jinde je však otázkou. Vzhledem k tomu, že momentálně není mimo Spojené státy dostupné ani Apple Pay Cash, které bylo představeno v roce 2017, tak je prozatím asi zbytečné se v Česku na Apple Card těšit.

Dnes nejčtenější

.