Zavřít reklamu

Jak stojí na začátku každého nebezpečného kousku – toto doma nezkoušejte. Tolik propagovaná Apple Card se totiž konečně dostala mezi širší veřejnost a ač si ji většina uživatelů vychvaluje, její zpracování není úplně praktické. Jablečná společnost dokonce vydala dokument, kde popisuje co všechno může kartu poškodit. Do tohoto seznamu ovšem spadají i běžné materiály, jako například denim, kožené peněženky, cokoliv ostrého nebo jakékoliv nepříznivé vlivy okolí. Varování od Applu se samozřejmě stalo terčem posměchu, ale přesto se našli uživatelé, kteří se rozhodli kartu trochu otestovat.

Jeden z uživatelů se například pochlubil unikátním designem, jehož se mu podařilo docílit. Běžně je karta sice vydávána pouze v bílé barvě, ale kreativita nezná mezí a někomu tento vzhled pravděpodobně nepřišel dost minimalistický. Z tohoto důvodu se dotyčný jménem Lukas rozhodl přední stranu karty obrousit pomocí speciálního nástroje, jenž se využívá například k vyhlazení škrábanců na hodinkách. Podle jeho slov ho kromě designu samotného také zajímalo, jak na to zareaguje titan, z něhož je Apple Card vyrobena. Zbavit se horní vrstvy se mu podařilo relativně snadno a dokonce to vypadá, že zatím vše bez problému funguje. Je však nutné rozlišovat mezi obroušením pomocí ostrých předmětů a kvalitního nástroje.

Apple Card bez horni vrstvy laku

Přesné specifikace sice Apple nevydal, ale podle dosavadních zdrojů obsahuje platební karta 90% titanu a 10% hliníku, což jen potvrzuje teorii o snadno odnímatelné horní vrstvě. V každém případě tak lze dosáhnout nádherného designu, který k filozofii a ostatním produktům Applu sedí daleko více. Neradili bychom ale zkoušet tuto kreativní úpravu doma, alespoň pokud nemáte po ruce zkušeného odborníka. Snadno byste si mohli kartu nevratně zničit, jelikož je náchylné i k těm nejmenším povrchovým škrábancům. Ti zručnější si však mohou takto vytvořit vlastní, alternativní verzi, kterých ve světě pravděpodobně koluje jen několik málo kusů. Jak se vám nový, neokoukaný design líbí?

Související články

Dnes nejčtenější

.