Zavřít reklamu

Nedávno jsme vás na našem magazínu informovali o zprávě, ve které jsme uváděli, že je o Apple Card ve Spojených státech prozatím nevídaný zájem. S touto zprávou souvisí i dnešní informace. Jak jistě víte, tak při pořizování Apple Card musíte projít jakýmsi schvalovacím procesem, kdy ne každému tento proces může vyjít. Podle posledních informací se však jen málokdy stane, že by procesem někdo neprošel. Schválení se navíc dostává i těm lidem, kteří na tom nejsou finančně dobře a pro Apple, respektive zprostředkovatele Apple Card, Goldman Sachs, by mohli znamenat riziko.

Souvisejíci

Goldman Sachs tímto vytváří opravdu silnou síť uživatelů Apple Card. O tom, komu bude jablečná karta vystavená, rozhoduje samotná společnost Golden Sachs. Jak jde vidět, tak se schválení dostává i těm lidem, kteří by využívání nemuseli úplně vyhovovat. První uživatelé se o Apple Card mohli přihlásit již minulý týden, širší veřejnosti bude poté karta přístupná později tento měsíc. Apple při spuštění Apple Card požadoval, aby ji zprostředkovala společnost, která dokáže pracovat až se 100 miliony uživateli a zároveň aby jim nabídla možnost výhodných podmínek.

Abychom byli více konkrétní ohledně toho, kdo na Apple Card může dosáhnout, a kdo naopak ne, tak se musíme podívat na fungování vystavování karet. Naprosto jednoduše – lidé jsou ve Spojených státech hodnocení pomocí tzv. FICO skóre. To různě roste či klesá podle toho, jakým způsobem si půjčujete peníze a samozřejmě jak je také splácíte. Pokud má obyvatel Spojených států skóre menší, než 670, tak je označován za tzv. sub-prime (podprůměr) a neměl by být schopný Apple Card a potažmo ani jinou kreditní kartu získat. Opak je však pravdou, jelikož Edu Oswaldovi, který má skóre 620, se kartu získat podařilo. Podle jeho slov nevěřil, že by se mu to mohlo podařit a uvádí, že mu Apple Card prozatím nabízí o dost lepší podmínky, než jakákoliv konkurence.

Myšlenka Apple Card však jablečnou společnost nenapadla až letos. S vůbec prvním nápadem, který se týkal jablečné karty, přišel již v 90. letech Steve Jobs. Ten ale chtěl, aby byla karta od Applu dostupná naprosto všem a bál se, že by tento systém nemusel fungovat. V roce 2004 měla společnost Apple ambice vytvořit kreditní kartu iTunes. V tomto případě by uživatelé získávali iPoints, pomocí nichž by si mohli kupovat hudbu v iTunes. Tento projekt byl už prakticky připraven, ale Steve Jobs nechtěl přistoupit na žádné podmínky, které mu banky nabízely.

Dnes nejčtenější

.