Zavřít reklamu

Na pásové výrobě jablečných AirPods není nic zajímavého, ale čas od času se objeví někdo, kdo se pokusí svůj kousek hardwaru nějak ozvláštnit a obohatit. Právě AirPods vynikají tím, že se prodávají, stejně jako například telefony od Applu, v mnoha luxusních edicích, jež si však může dovolit zejména bohatší klientela. Existují ale lidé, kteří si dokáží drahá a předražená pozlacená sluchátka vyrobit sami, takříkajíc „na koleni“. Nejinak je tomu i u šikovného klenotníka, jenž nám dokonce dává možnost nahlédnout do tajů jeho tvorby.

Řeč je o Pablu Cimadevilovi, zkušeném klenotníkovi, který se na svém YouTube kanálu chlubí mnoha zajímavými výtvory. Nedávno si vzal na paškál také AirPods, které pozlatil pomocí roztaveného zlata. Proces výroby není jednoduchý a obsahuje také celkové rozebrání jablečného příslušenství, do čehož by se chtěl pravděpodobně pouštět jen málokdo. Zařízení od Applu jsou náchylná na i to nejmenší poškození, a tak musí být člověk při zacházení se součástkami obzvlášť opatrný. Pablo se ale tvrdé práce nebál a i přes několik nepříjemností znovu složil sluchátka dohromady, jen měla rázem mnohonásobně vyšší hodnotu.

Je docela zajímavé sledovat, jak může být komunita obklopující Apple kreativní. Není to tak dlouho, co jsme informovali o výrobci luxusní řady iPhonů, která také pochází pouze z jeho dílny. Je tedy poznat, že pokud člověk zná proces výroby, přizpůsobit si hardware k obrazu svému už je jen otázkou zručnosti. Ve finále se tedy klenotníkovi podařilo vytvořit plně funkční kus, po němž by ze strany klientů byla rozhodně poptávka. Koupit si podobně drahá a pozlacená sluchátka je nejspíše jen otázkou módy, ale přesto se práce, skrývající se za cenovkou a dobou výroby, cení doslova zlatem. Uvidíme, s čím přijde Pablo příště, ale rozhodně doporučujeme zamířit na jeho kanál a podívat se na jedno z jeho originálních videí.

Související články

Dnes nejčtenější

.