Zavřít reklamu

Historie se opakuje. Tak přesně takto by se dala v krátkosti shrnout situace kolem AirPods Pro, která je prakticky stejná jako v případě první generace AirPods představené v roce 2016. Tehdy bylo téměř nemožné je pěkných pár měsíců po spuštění prodejů sehnat a totéž platí i nyní – zhruba měsíc po představení AirPods Pro. Naprostá většina obchodů hlásí beznadějně vyprodáno či maximálně pár kusů skladem, kvůli čemuž se začali mnozí jablíčkáři pomalu smiřovat s tím, že pod stromeček si tato sluchátka zřejmě nenadělí. Apple si je nicméně špatné situace související s dodávkami AirPods Pro vědom a už boje na poplach. 

Podle zdrojů asijského portálu Nikkej nechal Apple v dodavatelském řetězci AirPods Pro zdvojnásobit jejich měsíční produkci z pouhého jednoho milionu na nejméně dva miliony, díky čemuž by se měla obrovská poptávka o těchto sluchátkách podařit uspokojit o poznání dříve, než se původně předpokládalo. Navíc se dá očekávat, že pokud si se zvýšením výroby dodavatelský řetězec Applu hravě poradí, Apple se rozhodne ještě pro další navýšení.

O výrobu AirPods Pro se dle Nikkei stará čínská společnost Luxshare, která Applu dodává i klasické AirPods. Kromě bezdrátových sluchátek měla ve fabrikách této společnosti vznikat i bezdrátová nabíječka AirPower, kterou Apple v září 2017 představil, aby jí mohl na začátku letošního roku odpískat, za což si vysloužil obrovskou vlnu kritiky. Vyjma Luxshare se o výrobu původních AirPods stará i vietnamská fabrika firmy GoerTek, která by tak mohla být teoreticky také do výroby Pro verze zapojena, pokud bude potřeba. Vše však ukáže až čas a to, zda bude zájem o tato sluchátka postupně upadat či nikoliv. 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější