Zavřít reklamu

AirPods Pro jsou už od svého představení, které proběhlo loni 28. října, nedostatkovým zbožím. Jejich dodávky k tuzemským prodejcům jsou tak malé, že se zpravidla do pár hodin po naskladnění vyprodají, a v případě Online Storu Applu je čekací doba na AirPods Pro dlouhodobě zhruba jeden měsíc. Apple se k mizerné dostupnosti svých vlajkových sluchátek v minulých týdnech odmítal jakkoliv vyjádřit, avšak při oznamování finančních výsledků už tlaku médií podlehl. 

Šéf Applu zpravodajcům z Reauters otevřeně přiznal, že Apple zkrátka nezvládá vyrábět tolik AirPods Pro, aby jimi uspokojil obří poptávku po nich. Společnost se sice snaží se svým dodavatelským řetězcem na zlepšení dostupnosti navýšením výroby pracovat, avšak situace je i nadále poměrně špatná. Kvůli tomu tak nemá Apple absolutně odhad toho, kdy by se mohly dodávky zlepšit a dodací doby by se tak zmenšily na minimum. 

Ačkoliv Cook přímo neřekl, proč vůbec problémy s dodávkami AirPods Pro nastaly, je vcelku pravděpodobné, že za nimi vězí pouhé podcenění poptávky. Faktem totiž je, že po představení AirPods Pro jim mnoho lidí nevěřili a ani analytici jim kvůli vysoké ceně nepředpovídali vysoké prodeje. Situace je však zcela jiná a podle naprosté většiny průzkumů z posledních týdnů je o ně zájem srovnatelný s klasickými verzemi AirPods. Vyšší cena tak evidentně překážkou není. Nezbývá tedy než doufat, že si dá Apple na podobné přešlapy v budoucnu pozor a s nedostatkem produktů se již potýkat nebudeme. 

Související články

Dnes nejčtenější

.