Zavřít reklamu

Dnešní spuštění Apple Pay na Slovensku proběhlo po vzoru České republiky v naprosté tichosti. Že je služba funkční totiž uživatelé zjistili prakticky jen tak, že se jim ve Wallet objevila možnost přidání karty jejich banky, která její zařazení do jablečné peněženky na dálku povolila. Pokud jste však očekávali velkolepé tiskové zprávy jak od bank, tak od Applu, zřejmě pro vás bude dnešek zklamáním, jelikož nic podobného zatím světlo světa nespatřilo. Užít si však můžete alespoň novou, slovensky psanou mikrostránku Applu, která se právě na Apple Pay zaměřuje. 

Designově je stránka prakticky stejná jako ty, které provozuje Apple i v ostatních zemích s podporou Apple Pay. Texty jsou to však kompletně přeložené do slovenštiny, díky čemuž se mohou naši sousedé dozvědět vše potřené na jednom místě. Nechybí tu jak krátká charakteristika služby, tak videonávody na použití v obchodech či v aplikacích, nebo třeba vyzdvižení bezpečnosti. Apple neopomenul ani návod pro přidání karty, který je tu k nalezení ve formě videa. 

Ve spodní části stránky naleznete seznam společností, které na Slovensku Apple Pay nabízí. Podporovány jsou tu jak karty Mastercard, tak i Visa. Co se pak týče bankovních i nebankovních institucí, Apple Pay si užijete u boon., Edenred, JT  Banky, mBank, Monese, N26, Revolutu a Slovenské spořitelny. V seznamu záhadně chybí Tatra Banka, která službu též nabízí. Jedná se však velmi pravděpodobně o drobnou chybku, kterou Apple v brzké době napraví. Doladit pak potřebuje i stránka věnovaná obchodníkům, která jim slouží pro objednávání nálepek Apple Pay. Ani tam totiž Slovensko zatím nenaleznete, byť jste na tento web ze slovenské mutace Apple Pay stránek přesměrování.

Pokud se chcete na slovenské stránky věnované Apple Pay z dílny Applu podívat i vy, navštivte tento odkaz. Jedná se o poměrně pěkné shrnutí, které vás však zřejmě ničím novým neobohatí. I tak je ale jistě fajn, že Apple na tuto maličkost nezapomněl a zprovoznil ji. 

Související články

Dnes nejčtenější