Zavřít reklamu

Páteční 14. hodina odbyla a to znamená pro fanoušky Applu jediné – start předobjednávek nových iPhonů 11 a 11 Pro je konečně tady. Pokud si tedy na novinku brousíte zuby a chtěli byste jí mít mezi prvními, okamžitě pospíchejte na stránky Applu či jiných autorizovaných prodejců a telefony si předobjednejte. Je však možné, že už bude stejně pozdě a vy se tak dočkáte novinky později než příští pátek, kdy by měla dorazit k prvním zákazníkům. 

Zatímco v minulých letech Apple prodeje svých iPhonů rozděloval zpravidla do několika vln, přičemž Česko a Slovensko spadalo do vlny druhé, letos tomu tak není. Předobjednávky novinek totiž startují po celém světě právě dnes, díky čemuž má prakticky každý šanci získat svůj iPhone už v první den jeho prodejů – tedy v pátek 20. září. Jedná se tak bezesporu o velmi potěšující změnu, která mnohým jablečným fanatikům z Česka či Slovenska ušetří cestu například do Německa či Rakouska, které většinou do první vlny spadaly. 

V tuto chvíli je velmi těžké říci, jak velký zájem o novinky bude. Zatímco v roce 2017 se iPhone X vyprodal téměř hned a zájemci o něj, kteří si jej objednali jen pár minut po startu předobjednávek, na něj museli čekat i dlouhé měsíce, vloni byla u iPhonů XS situace zcela odlišná a s dostupností problém nebyl. Chvílemi to sice vypadalo, že dodávky budou váznout u některých barevných variant iPhonu XR, ani to však nakonec problém nebyl. Naopak kritická byla situace u Apple Watch Series 4, na které mnozí čekali až do nového roku, než je byl schopen Apple dodat. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první výraznější designovou změnu jablečných hodinek se však nelze ničemu divit. Nicméně pokud chcete iPhone hned v první den jeho prodejů, důrazně doporučujeme skutečně s objednávkou neotálet. 

iPhony 11 a 11 Pro si můžete předobjednat buď přímo na webu Applu, nebo u autorizovaných prodejců. Doporučit můžeme třeba Alzu, Mobil Pohotovost či iWant. 

Související články

Dnes nejčtenější

.