Zavřít reklamu

Pamatujete si, jaká nouze byla o AirPods po jejich uvedení na trh? Čekací doba tehdy dosahovala týdnů a později pak dokonce měsíců. Podobná situace nyní nastala i u nedávno představených Smart Battery Case pro iPhony XS, XS Max a XR. Pokud se je totiž nyní rozhodnete na Online Storu Applu objednat, dočkáte se jich až za několik týdnů. 

Ještě donedávna nebyl s dostupností Smart Battery Case pro nové iPhony sebemenší problém. Takřka ze dne na den však jejich dodací doba vzrostla z několika dnů na dlouhé týdny. Stránky Applu totiž nyní udávají doručení mezi 3. až 17. červencem a to už všech modelů i barevných variant. S velmi dlouhou dodací dobou se navíc nepotýká jen Česká republika, nýbrž skoro celý svět. Je tak vcelku pravděpodobné, že se Apple začal znenadání potýkat buď s problémy s jejich výrobou, nebo s obřím zájmem ze strany zákazníků, se kterým nepočítal. 

Nedostatek Smart Battery Case není problém jen pro jablíčkáře, kteří jej ještě nevlastní, ale i pro uživatele, kteří si jej v uplynulých týdnech zakoupili a nyní řeší reklamaci. Na diskuzních fórech po celém světě si totiž tito uživatelé stěžují na to, že jim nejsou maloobchodnici nyní schopni jejich reklamovaná pouzdra vyměňovat za nové, ale musí jim vracet peníze. Pokud na to nepřistoupí, nezbude jim nic jiného než čekat, až se Applu podaří obnovit dodávky v dostatečné míře. 

Jedinou možností, jak si rychle Smart Battery Case pořídit, je jeho zakoupení u některého z autorizovaných prodejců Applu. I jejich zásoby se však podle našich informací velmi rychle ztenčují a je tak jen otázkou času, kdy zcela dojdou i jim. Nezbývá tedy než doufat, že se Applu podaří problém vyřešit dříve než nyní uvádí na svém webu a dostupnost se tak navátí do normálu. 

Související články

Dnes nejčtenější