Zavřít reklamu

Letos nás Apple se svým obalem Smart Battery Case napínal až do poslední chvíle. I když se informace o obalu objevily již v první verzi iOS 13, nakonec to vypadalo, že se jej snad letos vůbec nedočkáme. Pro milovníky rozšířené kapacity baterie v iPhone se však vše obrátilo k dobrému a Apple přece jen představil nový Smart Battery Case pro iPhone 11 Pro. Ten stejně jako u všech předchozích verzí přináší rozšíření kapacity baterie v iPhonu a zároveň také jednu novinku, která, byť se může zdát jako maličkost, rozhodně potěší. Pojďme se podívat, jak se Applu jeho obal s integrovanou baterií povedl tentokrát.

Nikdy jsem příliš nechápal narážky na design obalů s integrovanou baterií od Applu. Aniž bych byl nějaký zaslepený fanoušek, mě osobně design nijak nepohoršuje. Pokud chcete vyrobit obal s baterií, máte v zásadě jen dvě možnost, jak se tohoto úkolu chopit ze strany designu. Buď bude celý obal větší než klasický obal bez baterie, anebo mu necháte někde na jeho těle vyrůst hrb, do kterého baterii ukryjete. Myslím si, že varianta s hrbem je mnohem lepší, než mít v ruce něco, co je od prvního do posledního milimetru široké stejně jako je šířka baterie, i když baterie se ukrývá pouze ve dvou třetinách celého obalu. Apple zvolil hrb, díky kterému se obal stále dobře drží a jeho okraje vám padnou do ruky stejně jako když používáte běžný Apple Case. Každý člověk samozřejmě vnímá design jinak a někomu se toto řešení může a někomu nemusí líbit. Z hlediska praktičnosti je to však skvělé řešení.

Na samotném obalu se nachází všechna tlačítka, která jsou k dispozici i na iPhone, dále má samozřejmě výřez na fotoaparát, respektive na všechny jeho čočky a nechybí ani spodní Lightning konektor. Na spodní části jsou pak také otvory pro mikrofon a reproduktor, které jsou díky tomu, že obal obepíná skutečně celý telefon, skryté. Samozřejmostí je pak přečuhování obalu přes displej, díky čemuž je prakticky jedno, zda telefon pokládáte na stůl displejem nahoru nebo dolů. Oproti předchozím Battery obalům od Applu jsme se tentokrát dočkali jednoho tlačítka navíc. To je umístěno na pravé straně obalu a slouží jako spoušť fotoaparátu.

Tlačítko je zajímavé především v tom, že jej na iPhone nenajdeme a Apple jej tak musel připojit pomocí Lightning konektoru v obalu přímo do telefonu jako klasické příslušenství. Pomocí tlačítka můžete stiskem zmáčknout spoušť fotoaparátu nebo jeho podržením začít natáčet video. Jedná se o rozhodně zajímavou vychytávku, kterou buď můžete nebo nemusíte používat, jedná se však o velmi pohodlnou možnost, jak fotografovat podobně, jako s klasickým fotoaparátem. Jedná se sice o maličkost, která však potěší především ty, kteří používají tento typ obalu již řadu let nebo všechny, kteří rádi fotí.

Obal se k telefonu připojuje pomocí Lightning konektoru a stačí jej navléknout na telefon tím, že jeho horní stranu ohnete. Vše pasuje naprosto přesně a nikde nic nevrže a ani se nedostavuje nepříjemný pocit, že by mezi obalem a telefonem byla mezera. Sundání je velmi jednoduché a ze zkušenosti vím, že i když jsme starší verzi obalu použil cca 200x, tedy opakovaně jej 200x sundal a nasadil, žádné známky poškození v ohybu se neobjevily. Obal nabízí jak možnost nabíjení pomocí Lightning kabelu, tak i pomocí bezdrátových nabíječek se standardem QI. Pokud chcete nabíjet samotný obal bez telefonu, stačí jej položit na bezdrátovou nabíječku nebo připojit ke kabelu a o stavu nabití vás informuje dioda na vnitřní straně obalu. Mimochodem, vnitřní strana je stejně jako u kožených klasických obalů od Applu z alcantary, která leští váš telefon.

Apple Battery Case obal iphone

Jakmile obal připojíte k telefonu, respektive jej na něj nasadíte, uvidíte na uzamknuté obrazovce nebo v widgetech přehled o tom, kolik baterie zbývá v obalu a kolik v samotném iPhone. Princip je přitom jednoduchý – obal dobíjí postupně iPhone a jako první se vždy vybije obal. Jakmile již v obalu není žádná energie, přichází na řadu ždímání baterie v samotném iPhone. To má například tu výhodu, že v momentě, kdy již v obalu není žádná energie, můžete jej sundat a odložit do batohu a dále používat plně nabitý telefon. V případě nabíjení telefonu s nasazeným obalem ať již přes kabel nebo přes bezdrátovou nabíječku, nabíjí se současně jak iPhone, tak obal. Na iPhone je však vždy kladen větší důraz a nabíjí se rychleji než obal.

Apple letos na výdrži iPhonů skutečně zapracoval a výsledkem je pro drtivou většinu lidí celodenní výdrž. I v případě, kdy máte zapnuté připojení přes Wi-Fi, Bluetooth, mobilní data a jas na maximum, vydrží telefon celý pracovní den. Zatímco výdrž samotného telefonu se oproti loňskému mudelu posunula k lepšímu, baterie uvnitř Battery Case zůstala stejná. Ve výsledku vám tak obal přidá ke kapacitě baterie v telefonu dalších 50%. Pokud vám tedy telefon vydrží na jedno nabití 10 hodin při používání, dostanete se s obalem na 15. Obal tedy ve výsledku dokáže zvýšit výdrž telefonu z jednoho dne na dva, během který telefon nepoužíváte tak intenzivně jako běžně anebo dokáže poskytnout skutečně celodenní výdrž v případě, kdy iPhone doslova nepustíte z ruky. Ať už se chystáte na víkend v přírodě, kdy telefon používáte sporadicky nebo ráno vyrazíte na prohlídku Florencie, při které uděláte stovky fotek a budete používat navigaci, oba případy vyřešíte pomocí Smart Battery Case.

Osobně nemám potřebu Smart Battery Case používat každý den, a přesto si jej kupuji ke každému iPhonu od chvíle, kdy Apple tento obal představil. Využívám jej ve chvílích, kdy vím, že budu celý den někde mimo možnosti nabíjení a budu přitom telefon aktivně používat. Typicky je to na dovolených, kdy ráno vyrazíte z hotelu a vracíte se do něj pozdě za tmy a mezitím stihnete navštívit všechna muzea, kostely, památky a další místa a ze všech si samozřejmě odnesete řadu fotografií. V tom případě ráno vycházím z hotelu s obalem a vím, že večer budu mít ještě dost kapacity v baterii na to, abych mohl hodiny telefonovat nebo jinak používat telefon. Další využití jsem pak objevil v momentě, kdy dojdu domů a potřebuji jít telefonovat nebo něco aktivně dělat s telefonem a nechce se mi jej mít na podložce nebo připojený kabelem k zásuvce. Telefon tak jednoduše strčím do obalu a začnu jej nabíjet přímo z něj.

Smart Battery Case iPhone 11 Pro

Pokud se rozhodnete používat obal stejně jako já, pak záleží už jen na tom, zda je pro vás částka, za kterou jej Apple nabízí přijatelná a vyplatí se vám do něj investovat částku 3490 korun, za kterou jej Apple prodává. Rozhodně se jedná o pohodlnější řešení než mít někde v batohu nebo v kapse propojenou powerbanku s iPhonem a v případě, kdy v telefonu dojde energie zcela, tak držet při focení v jedné ruce iPhone a ve druhé nabíječku. U nových iPhonů si již příliš nedokážu představit scénář, kdy vám iPhone nevydrží běžný pracovní den. Navíc většina z nás má k dispozici během běžných dnů buď zásuvku s nabíječkou nebo má nabíječku ať už bezdrátovou nebo obyčejnou v autě. Smart Battery Case tak nevnímám jako produkt denní potřeby, ale jako skvělou vychytávku, kterou využijete na dovolené, výletech nebo jak jsem již zmínil v případě, kdy chcete telefon aktivně používat, nebýt vázáni na jedno místo, a přitom jej nabíjet i v pohodlí svého domova.

Diskuze k článku

    Lidi, proč vůbec řešíte takový kraviny, jako batery case od Applu? Prakticky nemá vůbec žádnou výhodu oproti konkurenčním obalům, které seženete do tisícovky nebo na v Číně za pětikilo. A navíc, nemusí to telefon nabíjet pořád, funguje to jako powerbanka. Dvakrát stisknete tlačítko a tím buď nabíjení spustíte nebo zastavíte. A navíc vám to telefon nabije klidně 2x – 3x, pokud seženete dostatečnou kapacitu. Chápu lidi, co si kvůli propojení kupují Apple TV, Air Pody, Home Pod, dobře, jsou to třeba horší produkty, ale aspoň je tam intuitivnější propojení. Ale v čem je lepší Apple Case? V tom, že vidíte procenta baterky na telefonu? A v čem je horší? Nevyberete si, kdy budete v obalu nabíjet a kdy ne, takže byste to třeba ani nevyužili. A ještě je předražený. Ne, že bych byl proti Applu, ale mnohdy jeho řešení ideální není..

    Jestli jsem to správně pochopil, po nasazení se automaticky začne nabíjet, tzv. to nefunguje jako powerbanka? Že si můžu zapnout/vypnout nabíjení? Pokud to je vymyšlený takhle kravsky, tak to je ve výsledku na prd. Z jedný strany jsme masírováni, že baterkám nedělá dobře, když jsou buď hodně vybitý, nebo jsou neustále na zdroji, z druhý strany Apple vymyslí tuhle kravinu, takže ve výsledku si vlastně “ničím” baterku.

    No ničíte si ji stejně jako kdybyste telefon nabíjel nabíječkou…. nerozumím vám.

    Ničíte si ji tím, že se váš iPhone neustále nabíjí. A ne, Apple batery case nefunguje jako powerbanka, nabíjí pořád. Takže prosím, kdo mi obhájí produkt za tuhle šílenou částku před něčím za pár stovek, co nabije iPhone víckrát a ještě funguje jako powerbanka? Takový produkty užitečný jsou, jeden obal mám a je to super, protože když mám slabou baterku, nic nemusím hledat, prostě stisknu 2x tlačítko a vše je OK.

    Pane, Romane, myslím to tak, že baterie v iPhonu má furt 100 %, protože ji dopuje furt ten case, dokud se case nevybije, což asi chvilku trvá. Pokud je ta baterie dejme tomu skoro den pořád tlačena na 100 %, moc jí to asi prospívat nebude. U klasický nabíječky ji nabijete, odpojíte, tady U case se nabíjí stále, tudíž větší opotřebení.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.