Zavřít reklamu

Přestože jsou Apple a Samsung vnímáni jako dva nesmiřitelní rivalové, pravdou je, že by jeden bez druhého byly jen těžko tam, kde nyní jsou. Skvělým příkladem je třeba výroba OLED displejů pro nové iPhony, za kterou Samsung inkasuje obrovské částky. To by se ale mohlo alespoň podle některých zdrojů již poměrně brzy změnit. 

Koncept iPhonu SE s OLED displejem od okraje k okraji od Curved.de:

 

O dodávky OLED displejů pro iPhony je mezi výrobci obrovský zájem. Velmi vysoké požadavky, které na tento komponent Apple má, však valná většina z nich nesplní a jistou pozici Samsungu, který OLED panely dodává po celou dobu jejich využívání, tím pádem neohrozí. V uplynulých měsících však začalo Jihokorejcům dýchat na záda LG, kterému Apple podle zdrojů indického deníku National Herald důvěřuje čím dál víc a zatímco letos by mohl jeho displeje použít až na třetinu všech OLED iPhonů, v příštím roce by na ně mohl údajně přejít úplně. Díky tomu by se tak konečně zbavil závislosti na Samsungu. To ale samozřejmě jen v případě, že se panely od LG osvědčí na výbornou, což ukáže až čas. 

Přestupní stanice

Získání zakázky na OLED displeje pro iPhony by byla pro LG velká výhra, avšak těžko říci, na jak dlouho. Již poměrně dlouho se totiž spekuluje nad tím, že by rád Apple v dohledné době své produkty osadil microLED displeji, které mají v porovnání s OLED prakticky tytéž zobrazovací vlastnosti, ale jsou energeticky úspornější a dokonce i užší, díky čemuž by mohly i iPhony mírně zhubnout. Na těchto displejích Apple údajně pracuje i v několika tajných laboratořích a na trh by je rád přivedl mezi jedněmi z prvních, ne-li úplně první. Celý projekt je však striktně utajován a nedá se tedy říci, jak daleko může vývoj být. První nasazení této novinky však analytici stejně očekávají u Apple Watch a nikoliv u iPhonu, na který by měla dorazit o rok či dva později podle úspěchu na hodinkách. 

iPhone Xs rose gold

Související články

Dnes nejčtenější