Zavřít reklamu

V pátek se zákazníci konečně dočkali tolik očekávaného iPhonu X se Super Retina HD displejem o ulopříčce 5,8 palců. OLED panel má fantastické barvy, perfektní černou i lepší kontrastní poměr, avšak nešvarem technologie je takzvané vypalování. I samotný Apple připouští, že vypalování může za určitých okolností nastattaktéž u iPhonu X.

V jednom prohlášení upozorňuje zákazníky, že postupem času se začínají měnit barvy a odstíny, přičemž posun barev je vidět především při pohledu na displej zboku. Ale jablečná společnost podotýká, že je to charakteristika OLED a jeho normální chování.

Dále uvádí, že dlouhodobým používáním může OLED displej zobrazovat nepatrné vizuální změny, které jsou považovány za normální. Displej iPhonu X byl sice navržen tak, aby patřil mezi nejlepší na trhu, co se vypalování týká, ale Apple naznačuje, že vypalování může za určitých okolností i tak nastat.

Doposud Apple používal OLED displeje na svých Apple Watch a Touch Baru na MacBooku Pro, a tak iPhone X je prvním iPhonem s tímto typem displeje.

Apple pro prodloužení životnosti OLED obrazovky doporučuje používat automatický jas, kratší dobu pro automatické uzamykání zařízení a spouštět nejnovější aplikace softwaru. A navíc by se měli uživatelé vyhnout zobrazování statických snímků při maximálním jasu po delší dobu.

Prohlášení Applu:

„Pokud se podíváte na OLED displej, můžete si všimnout nepatrných změn barev a odstínů. Je to charakteristika OLED a jeho normální chování. Při dlouhodobém používání může u OLED displeje dojít k nepatrným vizuálním změnám. Je to očekávané chování a může zahrnovat vypálení obrazu, což znamená, že na displeji lze vidět stejný obrázek i v okamžiku, kdy si na displeji zobrazíte nový obrázek. Dojde k tomu zejména v extrémnějších případech, například když je stejný obraz s vysokým kontrastem zobrazován nepřetržitě po delší dobu. Vylepšili jsme Super Retina displej, který je nejlepší v průmyslu při snižování vypalovacích efektů.“

LSA iPhone X lock screen FB

Zdroj: Apple

Související články

Dnes nejčtenější

.