Zavřít reklamu

Pokud jste zastánci LCD displejů u iPhonů, letošní rok pro vás bude zřejmě tím posledním, kdy si budete moci nový iPhone s tímto typem obrazovky zakoupit. Zatímco u chystaného iPhonu XR2 totiž kalifornský gigant s použitím LCD dle dostupných informací opět počítá, rok 2020 by měl být v tomto ohledu zcela jiný.

O upuštění od LCD jsme v minulosti již několikrát zaslechli. Ostatně, i vloni se spekulovalo nad tím, zda Apple vůbec LCD model představí a nevsadí raději už jen na OLED displeje. Nakonec se však k tomuto kroku neodhodlal a o pár let jej odložil. Příští rok už ale dle zdrojů Wall Street Journal LCD do svého iPhonu nenasadí a bude se spoléhat jen a pouze na OLED displeje. Díky tomu se prý dočkáme i výrazně přepracovaného designu, kterého by právě s LCD nebylo možné docílit. Co přesně však Apple přepracuje v tuto chvíli jasné není. 

iPhone XR dostane i letos LCD displej:

Očekávání jsou velká

Přestože nás od představení iPhonů pro rok 2020 dělí ještě více než rok a půl, podle zdrojů agentury Bloomberg má již Apple o některých vylepšení jasno či se je minimálně snaží dotáhnout k dokonalosti. Dočkat bychom se měli třeba možnost ovládat iPhone bezdotykově pouze pomocí gest prováděných nad displejem. To by mělo zajišťovat množství různorodých senzorů umístěných pod displejem, popřípadě v jeho výřezu. Jelikož je však celá technologie zatím v plenkách, příliš mnoho informací o ní nevíme. 

Pokud by se Apple pro odklon od LCD skutečně rozhodl, znamenalo by to pro něj konec jedné velké éry, která by v roce 2020 trvala již dlouhých 12 let. Kdyby však tento krok úroveň iPhonů opět výrazně posunul, i zarytí odpůrci OLED by mu jej dříve či později jistě odpustili. 

Související články

Dnes nejčtenější