Zavřít reklamu

Vloni představený iPhone XR má v mnoha ohledech rozhodně co nabídnout. Někteří uživatelé na něj nedají dopustit díky jeho skvělé výdrži baterie, jiní jsou zas velmi spokojeni s jeho displejem a další si užívají barvy, do kterých jej Apple oblékl. Letos na podzim bychom se navíc měli dočkat jeho druhé generace, která dotáhne některé prvky tohoto telefonu k dokonalosti či se jim alespoň přiblíží. Jedním z nich bude i zrychlení a zlepšení datového připojení. 

Zatímco prémiové iPhony XS a XS Max se vloni dočkaly osazení 4×4 MIMO anténou, tedy velmi zjednodušeně řečeno čtyřmi anténami, díky kterým by mělo být LTE připojení velmi rychlé, iPhone XR se dočkal “jen” 2×2 MIMO, tedy dvou antén. To v praxi znamená, že prémiové iPhony dosahují při připojení k LTE daleko lepších výsledků než iPhone XR a to zejména po stránce rychlosti. Tuto skutečnost potvrdily i testy portálu PC Magazine, ze kterých vyšly prémiové iPhony vítězně a to především za zhoršeného signálu, kdy fungovaly i přesto, že měl jejich kolega XR velké problémy. Není se tak čemu divit, že podle průzkumu Barclays vnukne letos Apple 4×4 MIMO i 2. generace “levného” XR. 

Kdyby iPhone XR2 vypadal takto, vůbec bychom se nezlobili (zdroj):

Model XS v bledě modrém? 

Pokud se Apple pro přidání 4×4 MIMO do iPhonu XR2 skutečně rozhodne, opět jej vcelku solidně přiblíží prémiové řadě, od které se nyní liší krom využitých antén a fotoaparátu i displejem a materiály, ze kterých je novinka vyrobena. Minimálně fotoaparát by však měl u modelu XR2 dostat též velké vylepšení a to ve formě přidání druhé čočky, díky které by měl být telefon schopen zachycovat daleko kvalitnější portrétní fotky. Těšit se ale prý můžeme i na zmenšení výřezu v displeji. 

Ve výsledku by se tak mohl iPhone XR2 od chystaných iPhonů 11 lišit ještě méně, než tomu bylo vloni u iPhonu XR a XS. Otázkou však je, jak na to Apple zareaguje z pohledu ceny. Rozhodne se jí ponechat na nynější relativně vysoké hodnotě, nebo jí naopak sníží, aby si zajistil lepší odbyt? 

Související články

Dnes nejčtenější