Zavřít reklamu

V posledních dnech se technologický svět baví prakticky jen o dvou věcech. Tou první je právě probíhající veletrh spotřební elektroniky CES, na kterém technologické společnosti světu představují své nové produkty mnohdy kompatibilní s HomeKitem od Applu, a druhou pak nedávný dopis Tima Cooka investorům. V tom jim oznamuje, že společnost očekává za uplynulé čtvrtletí nižší tržby, než se kterými kalkulovala ještě před několika měsíci, což ve světě vyvolává celou řadu otázek. Na ty se snaží odpovídat mnozí světoví analytici skrze své výzkumy, které mají “neúspěch” Applu poodhalit. Se svou troškou do mlýna nyní přišla i společnost Counterpoint, která poodhaluje prodeje iPhonů v listopadu – tedy v období, kdy se předvánoční šílenství začíná naplno rozjíždět. 

Podle dat Counterpointu se tržby v listopadu meziročně propadly o nepříjemných 20 %. Největším prodejním trhákem byl v tomto měsíci iPhone XR, avšak ani ten zcela neoslnil. Apple se sice nedávno chlubil tím, jak šel model XR na dračku, oproti iPhonu X prodávaném ve stejném období v minulém roce se však prodával o zhruba 50 % hůře. Je sice pravda, že byl iPhone X celosvětově obrovsky očekávaný, avšak totéž analytici předpovídali i modelu XR. Prodeje iPhonu XR jsou však meziročně srovnatelné spíše s iPhonem 8. 

Přestože se nedá svalit určité tápání Applu z minulých týdnů jen na iPhone XR, je jasné, že se na něm podepsat mohl. Mnozí uživatelé totiž očekávali zkrátka něco zcela jiného ať už po stránce hardwaru, tak i ceny. Ostatně, i mnozí analytici předpovídali, že telefon uspěje z velké části díky velmi nízké cenovce, kterou na něj však Apple ve výsledku nenalepil. Nechme se tedy překvapit, jaká bude v tomto ohledu budoucnost a zda se nástupce modelu XR dočkáme. Je pravděpodobné, že ano. Otázkou ale spíše je, za kolik. 

iPhone XS vs iPhone XR FB

Dnes nejčtenější

.