Zavřít reklamu

Když Apple představil po boku iPhonů XS a XS Max i „levný“ iPhone XR a prozradil u něj jeho hardwarové specifikace, mnoho lidí si klepalo na čelo. Nejlevnější model se totiž od prémiové třídy v mnoha ohledech takřka nelišil a jevil se tak jako velmi dobrá koupě pro všechny, kteří nelpí na dokonalém OLED displeji a ocelovém rámečku. Detailnější testování však ukazuje, že rozdílů mezi prémiovou řadou a iPhonem XR je o poznání více. Minimálně v rychlosti připojení totiž XR za modely XS výrazně pokulhává.

Oba iPhony k připojení k mobilním sítím používají stejný síťový modem od Intelu. IPhone XS se ale chlubí technologií 4×4 MIMO, kdežto iPhone XR „jen“ 2×2 MIMO. Velmi zjednodušeně se tedy dá říci, že ačkoliv používají oba iPhony stejný modem, rychlost a příjem jejich signálu se bude lišit kvůli počtu jejich antén, u kterých platí čím nižší počet, tím horší příjem. Přesně tuto teorii potvrdily i nové testy provedené portálem PC Magazine. iPhony řady XS při silném signálu v nich dosáhly rychlosti připojení až 400 Mb/s, iPhone XR i při nejlepším možném signálu však jen 200 Mb/s. Jakmile síla signálu klesá, iPhone XS je stále ve značné výhodě. I s jediným pruhem signálu totiž nabízel iPhone XS rychlost 55 Mb/s, čímž výrazně levnější iPhone XR, který dosahoval pouze rychlosti 32 Mb/s, překonal.

iPhone XR:

Je třeba mít dle samotných testerů na paměti, že jde pouze o laboratorní testování a rychlost ve skutečném terénu bude naprosto jiná a těžko tak říct, zda při skutečném používáni telefonu lze tuto odlišnost vůbec rozpoznat. Dle recenzí je iPhone XR skvělý telefon, který navíc díky LCD displeji jen tak nevybijete.

XR-XS-fb

Dnes nejčtenější

.