Zavřít reklamu

Když Apple představil po boku iPhonů XS a XS Max i „levný“ iPhone XR a prozradil u něj jeho hardwarové specifikace, mnoho lidí si klepalo na čelo. Nejlevnější model se totiž od prémiové třídy v mnoha ohledech takřka nelišil a jevil se tak jako velmi dobrá koupě pro všechny, kteří nelpí na dokonalém OLED displeji a ocelovém rámečku. Detailnější testování však ukazuje, že rozdílů mezi prémiovou řadou a iPhonem XR je o poznání více. Minimálně v rychlosti připojení totiž XR za modely XS výrazně pokulhává.

Oba iPhony k připojení k mobilním sítím používají stejný síťový modem od Intelu. IPhone XS se ale chlubí technologií 4×4 MIMO, kdežto iPhone XR „jen“ 2×2 MIMO. Velmi zjednodušeně se tedy dá říci, že ačkoliv používají oba iPhony stejný modem, rychlost a příjem jejich signálu se bude lišit kvůli počtu jejich antén, u kterých platí čím nižší počet, tím horší příjem. Přesně tuto teorii potvrdily i nové testy provedené portálem PC Magazine. iPhony řady XS při silném signálu v nich dosáhly rychlosti připojení až 400 Mb/s, iPhone XR i při nejlepším možném signálu však jen 200 Mb/s. Jakmile síla signálu klesá, iPhone XS je stále ve značné výhodě. I s jediným pruhem signálu totiž nabízel iPhone XS rychlost 55 Mb/s, čímž výrazně levnější iPhone XR, který dosahoval pouze rychlosti 32 Mb/s, překonal.

iPhone XR:

Je třeba mít dle samotných testerů na paměti, že jde pouze o laboratorní testování a rychlost ve skutečném terénu bude naprosto jiná a těžko tak říct, zda při skutečném používáni telefonu lze tuto odlišnost vůbec rozpoznat. Dle recenzí je iPhone XR skvělý telefon, který navíc díky LCD displeji jen tak nevybijete.

Související články

Dnes nejčtenější