Zavřít reklamu

Reklamy se v poslední době objevují opravdu všude. Pokud zaplatíte dostatečný obnos peněz, tak se vaše reklama může objevit například na Facebooku, na Messngeru a dokonce i na Instagramu. Zkrátka a jednoduše, všechny sociální sítě jsou plné reklam. Z dílny Facebooku už zbývá bez reklam snad jenom WhatsApp. A pokud jste si mysleli, že tedy alespoň WhatsApp bez nich zůstane, tak jste se šeredně mýlili. Facebook chce totiž reklamami vydělávat i na této chatovací aplikaci, a to už od roku 2020. O této zprávě informoval samotný Facebook, konkrétně na výročním summitu v Nizozemí.

Takto budou vypadat reklamy ve WhatsAppu:

Dokonce už i víme, jak budou reklamy v aplikaci vypadat. Na výročním summitu byla totiž přítomna i společnost Be Connect, která se stará o digitální marketing. Člen této společnosti, Oliver Ponteville, na svůj Twitter sdílel fotografie z představení, na kterých nechybí vyobrazení reklam. Tuto zprávu potvrdil tweetem i další uživatel, Matt Navarra. Reklamy by se měly objevovat přes celý displej ve WhatsApp Status (obdoba Instagram Stories). Stejně jako na Instagramu, pro více informací o reklamě bude stačit přejet prstem nahoru a zobrazí se vám další informace. V horní části se samozřejmě zobrazí název firmy, které reklama patří.

Samotný WhatsApp informaci o příchodu reklam přinesl již před několika měsíci. Nejedná se tedy o žádné překvapení, spíše už konečně víme, jakým způsobem budou reklamy do této populární chatovací aplikace zakomponovány. Každopádně, samotných reklam se ve WhatsAppu dočkáme až v roce 2020. Mimo reklam byly také představeny lepší formáty zpráv pro uživatele WhatsApp Business, a také propojení WhatsApp produktového katalogu s produktovým katalogem, který nabízí Facebook.

whatsapp

Související články

Dnes nejčtenější

.