Zavřít reklamu

Spekulace o brzkém startu jablečné platební služby v Maďarsku a Lucembursku jsou u konce. O obou zemích totiž dnes ráno kalifornský gigant Apple Pay spustil a tamní jablíčkáři si tak mohou začít plnými doušky užívat výhody placení iPhonem, Apple Watch či Macem. 

Takto jednoduše lze Apple Pay aktivovat: 

Podpora bank je jak v Lucembursku, tak i Maďarsku zatím velmi malá. V první zemi totiž do Wallet svou kartu přidají jen klienti BGL BNP Paribas, ve druhé pak jen OTP Bank. Dá se však předpokládat, že další bankovní instituce se s podporou vytasí v brzké době, aby odradily klienty od přechodu ke konkurenci, který hrozí. Jak v Lucembursku, tak Maďarsku jsou totiž bezkontaktní platby oblíbené a dá se tak očekávat, že se budou tamní jablíčkáři rádi využívat. 

Podle dostupných informací se však spuštění Apple Pay neobešlo bez veškerých komplikací, které některým uživatelům bránily v přidání kompatibilní platební karty do Wallet. Servery služby byly totiž pravděpodobně přetížené obrovským náporem nových zájemců o službu a všechny požadavky zkrátka nebyly schopné zpracovat. Jakmile však první vlna šílenství opadne, problémy odezní s ní. To ostatně dokazuje i to, že už nyní si jablíčkáři na problémy stěžují méně než před pár desítkami minut. 

Uvidíme, jaká země se Apple Pay dočká jako další. Spekulace se točí okolo poměrně velkého množství převážně evropských států, avšak potvrzení ze strany Applu nepřichází. Snad se tedy v brzké době dočká alespoň sousední Slovensko, jehož jablíčkáři jsou již na tuto službu natěšeni dlouhé měsíce. 

Související články

Dnes nejčtenější