Zavřít reklamu

Zatímco čeští jablíčkáři si placení svým iPhonem či Apple Watch užívají již dobrého čtvrt roku, slovenští jablíčkáři na spuštění stále čekají. I oni by si však měli tuto skvělou vychytávku moci užít již poměrně brzy. V posledních několika týdnech jsme se totiž dočkali hned několika potvrzení blížícího se příchodu, přičemž to poslední je staré jen pár minut. 

Jak Apple Pay nastavit:

S potvrzením se tentokrát vytasila mobilní bankovní služba Monese, která se těší především v zahraničí slušné popularitě. Na sdílela na svém Twitteru seznam zemí, ve kterých nabídne již brzy podporu Apple Pay, přičemž mezi třináctkou šťastných nechybělo ani Slovensko. A jelikož s Apple Pay startují podobné služby zpravidla současně s bankami při oficiálním startu služby, je více než pravděpodobné, že je Apple Pay u našich sousedů skutečně za dveřmi, byť přesné datum zatím neznáme. Dozvědět bychom se jej teoreticky mohli na blížící se konferenci WWDC, na které se v minulosti Apple již k pár podobným oznámením odhodlal. 

Kromě Slováků by se měli spuštění Apple Pay již brzy dočkat i v Bulharsku, Chorvatsku, na Kypru, v Estonsku, Řecku, Litvě, Lichtenštejnsku, Lotyšsku, na Maltě, v Portugalsku, Rumunsku a ve Slovinsku. V minulých dnech se též objevily zprávy o vstupu jablečné platební služby do Nizozemska, Maďarska a Lucemburska. Spuštění ve všech zemích by mohlo proběhnout teoreticky současně, což Apple poměrně často prováděl i v minulosti. 

Apple Pay začalo fungovat již v říjnu 2014, přičemž při startu si jej mohli užít jen uživatelé v USA. Postupem času se však Applu podařila jeho služba rozšířit do mnoha zemí celého světa, přičemž jejich počet by měl na konci letošního roku přesáhnout čtyřicítku. Alespoň tak mluvil nedávno Tim Cook při čtvrtletním hovoru s investory. A jak se zdá, našlápnuto k tomu má víc než dobře. 

Související články

Dnes nejčtenější