Zavřít reklamu

Využitelnost jablečné platební služby Apple Pay se opět velmi zajímavě rozšiřuje. Kromě nákupů v obchodech, na internetu či přes speciální NFC štítky jej totiž bude možné využívat i k platbě služeb Applu, tedy například iTunes, App Storu, Apple Music či iCloudu. 

Takto jednoduše lze vložit vaší platební kartu do Wallet a platit s ní přes Apple Pay:

Zavedení nových možností, které provedl Apple v naprosté tichosti již před pár dny, potvrzuje nedávno aktualizovaný podpůrný dokument a též drobné změny na straně některých serverů Applu. Tato novinka je zatím dostupná pouze ve Spojených státech, Kanadě, Austrálii, Singapuru, Hongkongu, na Tchajwanu, v Rusku, na Ukrajině a ve Spojených arabských emirátech, je však prakticky jasné, že jí bude Apple v následujících měsících rozšiřovat i do dalších zemí světa s podporou Apple Pay. Jakmile se tak stane, budeme moci zařadit do platebních metod kartu přidanou do Apple Pay, díky čemuž se vyhneme například vyplňování jejích údajů do iPhonu. V USA pak šel Apple ještě dál a placení tu umožňuje i přes Apple Pay Cash. To představil světu již před dlouhými dvěma roky, avšak zatím hranice USA neopustilo. 

Zatímco čeští jablíčkáři si placení přes Apple Pay užívají již zhruba dobrého čtvrt roku, Slováci na spuštění této služby stále čekají. Mnohé banky již sice na svých sociálních sítích oznámily, že je Apple Pay u našich sousedů na spadnutí, avšak přesný termín je stále ve hvězdách. Jako nejpravděpodobnější se nyní zdá začátek léta, který zmiňují i některé zdroje z bankovního prostředí. Na druhou stranu, podobných termínů jsme v souvislosti se Slovenskem již slyšeli skutečně spoustu a ani jeden se nenaplnil. Nezbývá tedy nic jiného než čekat. 

Související články

Dnes nejčtenější