iStores.sk
iStores.sk

Apple Pay se v Evropě začíná rozšiřovat, brzy zamíří k našim sousedům

Společnost Apple usilovně pracuje na tom, aby rozšířila svou platební službu Apple Pay do dalších zemí Asie i Evropy. V poslední době stále více narůstají důkazy a zprávy, napovídající, že by mohlo dojít k brzkému spuštění v Německu a Itálii.

Apple nedávno aktualizoval dokument podpory bank a vydavatelů karet, podporujících Apple Pay, v pacificko-asijské oblasti o nový obrázek Evropy, na němž je zvýrazněná Itálie. Na americké a evropské verzi stránky není změna viditelná, což by mohlo napovídat, že na asijsko-pacifickou stránku byla aktualizace přidána předčasně. Server MacRumors objevil vybarvenou verzi obrázku, uloženého na serverech Applu, kde je zvýrazněná Itálie snáze viditelná. Na mapy se můžete podívat v přiložené galerii.

Regionální italská stránka Applu zařadila Apple Pay do kategorie „coming soon“ již v březnu, je tedy jen otázkou času, kdy platební služba oficiálně dorazí do země. Teoreticky bychom se mohli spoléhat na blížící se WWDC. Po spuštění bude Apple Pay fungovat s kartami Visa a MasterCard prostřednictvím zúčastněných bank – UniCredit, Boon a Carrefour Banca.

Německý blog iPhone-Ticker mezitím informoval o tom, že v Německu by se Apple Pay mohlo spustit na podzim nebo v zimě. Stejně jako v některých ostatních zemích jsou i v Německu vyjednávání mezi Applem a některými bankami náročná, protože pro obě strany je problémem dosáhnout dohody ve věci poplatků a kontroly. Loni v říjnu bylo Německo obdobně zvýrazněno v mapě s dostupností Apple Pay, ale pouze na krátký čas.

Ve Spojených státech byl Apple Pay spuštěn v říjnu roku 2014 a od té doby se služba rozšířila do dalších 14 zemí a regionů: Austrálie, Kanada, Čína, Francie, Hong Kong, Irsko, Japonsko, Nový Zéland, Rusko, Singapur, Španělsko, Švýcarsko, Taiwan a Velká Británie. Proslýchá se, že na seznam by brzy měla přibýt i Belgie.

apple pay fb

Zdroj: MacRumors

 

Leitz
Vstoupit do diskuze (16)

Diskuze

  Vojta Konečný

  Ale ČR zas nic pico, mě už tohle nebaví koupím si Apple Watch nezaplatím si, koupím si 6S Plus nezaplatim si, ale hlavně že vyjebany samsung si zaplatí hned 🙂 to mrdam.

  Radoslav Ošustil

  A fakt mě nezajímá že je tu někdo rádoby fanda Applu je to značka jako každá jiná která je akorát udělána na míru ?

  Michal Weidinger

  Ne, peníze jsou nejlepší… poslední kontrola nad našimi financemi… vzdáváte se kontroly nad svými penězi na úkor jednoduchosti… ano platit kartou je jednoduší, ale pořád je to kus plastu… peníze mají alespoň určitou hodnotu….

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek