Zavřít reklamu

Apple Watch nejsou oceňovány jen běžnými uživateli, ale též odbornou veřejností. Nejnovější model, kterým je Series 4, se může například nyní pyšnit oceněním pro produkt s jedním z nejlepších displejů roku 2019, které vyhlašovala společnost The Society for Information Display v rámci veletrhu Disply Week. 

Apple Watch Series 4 dostaly jedno z ocenění kategorie “Displays of the Year”, které vyzdvihuje inovativní řešení na všech možných úrovních. Porota u tohoto displeje konkrétně ocenila jeho obří nárůst oproti předešlým generacím a to i bez nutnosti zvětšit celkové tělo hodinek. Pochvalu pak zasloužila i nová zobrazovací technologie LTPO, která by měla hodinkám zajistit delší výdrž baterie. V praxi jsou sice nové Series 4 ve výdrži zhruba srovnatelné se Series 3, avšak i to se dá s ohledem na větší displej považovat za úspěch. Ostatně, podobně na výdrž nahlížela i porota, která navíc displej hodinek označila za jejich hlavní rys, který se s příchodem Series 4 posunul na zcela novou úroveň. 

Přestože jsou ceny udělovány až v polovině roku 2019 a dokonce se o nich i hovoří jako o nejlepších displejích tohoto roku, faktem je, že zahrnují produkty, které bylo možné zakoupit v kalendářním roce 2018. Bohužel, zatímco v minulosti se Applu podařilo do výběru “propasírovat” více svých produktů (jmenovitě třeba iPhone X či iPad Pro v roce 2017), letošní rok se musí spokojit pouze s oceněním pro Apple Watch a to i přesto, že po vydání iPhonů XS byly jejich displeje označovány za nejlepší na světě. Co se pak týče dalších oceněných, jednu z cen si odnesl za svůj MicroLED 8K displej The Wall jihokorejský Samsung, uspělo ale třeba i Sony se svým Crystal LED systémem využívajícím technologii microLED. 

V tuto chvíli je těžké předpovědět, s jakými produkty by mohl Apple uspět v příštím kole této soutěže. Od iPhonů a Apple Watch se sice revoluce nečeká, zato však slyšíme čím dál častěji o brzkém příchodu profesionálního displeje z jeho dílny. Právě ten by mohl být žhavým adeptem na jednu z cen pro rok 2020. Nechme se však překvapit.  

Související články

Dnes nejčtenější