Zavřít reklamu

Společnost Epic Games nepřestává s lákáním hráčů na svůj obchod s digitálními hrami. Ten funguje už několik měsíců a od svého spuštění neustále rozdává hry zdarma. Nyní přichází další. Po parádním logickém titulu The Witness, hardcore skákačce Super Meat Boy, adventurní povedené hře What Remains of Edith Finch a mnoha dalších jsme se nyní dočkali World of Goo.

Hra World of Goo není žádnou novinkou, vždyť na počítače vyšla už v roce 2008. Přesto se i nyní jedná o parádní nezávislou hru, která v hodnoceních sbírala velmi vysoké známky. Na portále Metacritic.com, který sbírá hodnocení mnoha webů, má stále PC verze průměr 90 bodů ze sta a například iOS verze dokonce 96 bodů. A co že nás ve hře vlastně čeká?

Celkem titul obsahuje spoustu levelů, které jsou rozděleny do čtyř ročních dob. Váš úkol zní relativně snadně, jelikož se musíte s kuličkami, které na sebe nabalujete a stavíte, dostat k sacímu otvoru, který vás posune dále. V cestě vždy stojí nějaké ty překážky a náročnost levelů se samozřejmě s postupem času zvyšuje. World of Goo si zřejmě zamiluje každý, kdo má rád hry s logickými hádankami, takže pokud patříte mezi ně, rozhodně ji vyzkoušejte.

Hra je na Epic Games Storu dostupná na macOS i Windows a zdarma bude až do 16. května. I vzhledem k jejímu stáří a jednoduchému grafickému zpracování nepotřebujete moc výkonný Mac. Postačí vám procesor Intel Core Duo či novější a paměť RAM alespoň 512 MB. Pokud byste si rádi hru zahráli na mobilním zařízení, verze pro iOS (kterou spustíte na iPhonu i iPadu) vás aktuálně vyjde na 129 Kč na českém App Storu.

world of goo fb

Související články

Dnes nejčtenější

.