Zavřít reklamu

O designu letošních iPhonů není již prakticky pochyb. Díky poměrně velkému množství úniků z uplynulých týdnů je totiž téměř 100% jisté, že zatímco se přední strana designově nezmění, záda minimálně dvou modelů bude “zdobit” čtvercový modul fotoaparátu se třemi objektivy. Pokud jste si doposud nedokázali udělat dobrý obrázek o novinkách ani tohoto popisu či různých konceptů, zaujmout by vás mohly nové 3D makety vytvořené na základě uniklých CAD výkresů. Ty získal japonský portál MacOtakara, který se v minulosti vytasil již s mnoha podobnými odhaleními. 

Jak můžete sami vidět, zatímco u většího modelu ještě nevypadá modul fotoaparátu až tak zle, u menšího modelu již zabírá skutečně značnou část zad a rozhodně se nedá označit za nenápadný, jako tomu je například nyní. Je však potřeba brát v potaz to, že se jedná skutečně jen o hrubě zpracované makety, na kterých vypadají některé prvky o poznání hůř, než v reálu. Perfektně zpracované moduly totiž mohou nakonec na zádech působit zcela jinak – tedy doufejme. 

Co se týče tloušťky iPhonů, ta se dle dostupných informací nezmenší. Apple totiž údajně u letošních modelů nasadí podporu obousměrného bezdrátového nabíjení, které se vyžádá implementaci baterií s větší kapacitou a tedy i rozměry. Kvůli tomu tak zeštíhlování nepřipadá u telefonů s podporou této novinky v úvahu. Co naopak v úvahu připadá, je nové povrchové opracování. Kalifornský gigant totiž údajně počítá s jakousi matnou variantou, která by se jednak velmi dobře držela, ale zároveň by byla i velmi odolná. 

Uvidíme, jakých úniků se dočkáme v následujících týdnech či měsících. Pokud jste však doposud doufali, že iPhone s podobným designem nedorazí, měli byste s jeho příchodem začít pomalu počítat. Na tomto designu se totiž shodují již prakticky všichni uznávaní leakeři a ani úniky již iPhony v jiném designu neodhalují. 

Související články

Dnes nejčtenější