Zavřít reklamu

Len týždeň po ohlásení nových produktov Apple oznámil svoje finančné výsledky za posledný kvartál fiškálneho roku 2013, a tak sa analytická spoločnosť Localytics rozhodla zverejniť výsledky svojej najnovšej štatistiky. Spoločnosť sa v nej zamerala na celosvetový podiel telefónov iPhoen 5c a iPhone 5s približne mesiac po tom, ako sa prístroje začali predávať. Podľa štatistiky môžeme vidieť, že podiel nových iPhone ešte stále nie je veľký a dokonca ich výrazne predbieha aj iPhone 4 z roku 2010.

Podľa Localytics tak dnes oba nové telefóny predstavujú 5,5% všetkých aktívnych iPhonov, pričom iPhone 5s je na štvrtom mieste s 3,8% a iPhone 5c na piatom mieste s 1,7%. Podiel plastového iPhonu na trhu je nižší zrejme aj kvôli jeho cene, a to môže mať na svedomí, že je jeho podiel o 55% menší v porovnaní s iPhone 5s, a len tesne tak predbieha všetky predchádzajúce modely iPhone. Podiel dvoch nových iPhonov po mesiaci predaja je zatiaľ nižší ako u ostatných troch telefónov, pričom iPhone 4 aj dnes predstavuje 20,2% všetkých aktívnych iPhonov a je tak na treťom mieste. Predbiehajú ho tak už len novšie modely iPhone 4S s 32,9% a iPhone 5 s 39,8% podielom na trhu.

ios-phone-pie-chart-global

Najväčší záujem o nový iPhone doteraz prejavili v Japonsku, kde sa nachádza takmer 10% všetkých aktívnych modelov iPhone 5s a iPhone 5c. USA sa nachádza na druhom mieste s podielom 6,4%, z čoho až jednu tretinu tvorí plastový iPhone 5c. V Nemecku sa viditeľne viac užívateľov obracia k iPhone 5s, vďaka čomu na tamojšom trhu tvorí až 87% všetkých nových iPhonov. Spoločnosť Localytics ďalej uvádza, že v prípade tohto prieskumu analyzovala celkovo 40 miliónov unikátnych zariadení Apple iPhone.

Relative-Share-of-iPhone-5s-vs-5c_v2
Localytics-data-percent-active-iphones
*Zdroj: Localytics

Související články

Dnes nejčtenější

.