iStores.sk
iStores.sk

Podle posledních zpráv se nezpozdí jen iPhone 8, ale i modely iPhonu 7s a 7s Plus

S tím, že se nejspíš zahájení prodeje prémiového iPhonu 8 o pár týdnů posune, už tak trochu počítá každý. Není se čemu divit, Apple si pro tento rok ukousl opravdu velké sousto a co čert nechtěl, zároveň i pořádný kus smůly. Výroba se protahuje, dodavatelé neplní požadované limity, technologie v telefonu se nedaří úplně vyladit a zákazníci čekají zázraky. Ukažte mi někoho, kdo by se z těchto činitelů alespoň částečně nesložil. Apple se však podle posledních informací složil o trochu více, než jen částečně. Údajně totiž stagnuje i výroba „eskových“ modelů iPhonu 7, které by měly novou vlajkovou loď při příležitosti představení doprovázet.

Podle zprávy, kterou zveřejnil čínský web Economic Daily News, už je sice nová vlajková loď ve výrobě, počty vyrobených kusů jsou však minimální a masová fáze výroby je v nedohlednu. Tento fakt potvrzují i zdroje od dodavatelů z Foxconnu a ODM. Zdroje dokonce hovoří o té pravé masové výrobě až kolem listopadu či prosince.

Zprávy o zpoždění iPhonů se sice v těchto měsících objevují každým rokem, letos jsou však pravděpodobné mnohem více než jindy. Může za to pravděpodobně snaha Applu vyvinout požadované technologie až do poslední chvíle, i když v této situaci by se spíše dalo hovořit o vyvinutí po deadline. To se může týkat zejména integrovaného snímače otisků prstů v OLED displeji. Ten byl sám o sobě pravděpodobně největším oříškem. Dokonce ani nyní si nejsme stoprocentně jisti, zda se tento proces vůbec podařil.

Podcenil Apple hrubě přípravu výroby?

Co se týče iPhonů 7s a 7s Plus, problém je podobný. Informace o tom, kde přesně při jejich výrobě Apple zaspal, sice zatím nikdo ven nevynesl, objemová produkce výroby je však též vcelku žalostná. Je sice daleko před iPhony 8, nicméně pořád v solidním skluzu. Masová produkce iPhonu 7 se na svůj vrchol dostane až někdy v srpnu, což je o dva měsíce později, než každý rok. Apple tak mohl s plánováním výroby tří telefonů hrubě zaspat a podcenit ji. Jinak si totiž zpoždění „eskové“ varianty vyložit nelze.

S ohledem na tyto nové informace se nabízí varianta, zda bude chtít Apple vůbec v září své telefony představit. Může se klidně stát, že se rozhodne všechny tři telefony podržet až do té doby, dokud si nezajistí potřebné množství pro pohodlnou distribuci a vypustí je všechny naráz. Ostatně, představit iPhony 7s, na které vlastně moc lidí nečeká, jen tak samostatně zřejmě úplně netáhne. Jak už jsem ale říkal v odstavcích výše, podobné zvěsti o zpoždění iPhonů se světem nesou každoročně a věřím, že se opět vyvrátí. Nemůžu se však zbavit dojmu, že pokud se telefony skutečně někdy zpozdí, bude to s ohledem na letošní modely právě letos. Snad se však všichni analytici a zdroje pletou. Uvidíme.

iphone-8-render-7-and-7s-fb

Leitz
Vstoupit do diskuze

Diskuze

  Co se stane, když 7s přijdou do prodeje v říjnu a 8 v polovině prosince. Podle mě vůbec nic. Ono to tak vypadá už hodně dlouho. Nevím, kdo šíří ty zvěsti o podzimním prodeji všeho. Nejspíš análytici s věšteckými koulemi koulemi . . .

  Aky 7s? Ved teraz som bol v M-ZONE a mali tam nejakuu ciernu tehlu s oznacenim 7s. To je iny typ ?

  To víš, že jo…a dnešní první díl 7 řady Hry o trůny už taky viděli všichni a dabovaný, že??:-)))

  Ale jinak ten každoroční cirkus ohledně vydání a spoždění a následných nehorázných zisků překupníků, kterým se zboží dostane jako prvním….to fakt musí bavit:-))

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

Akcionáři po Applu chtějí, aby do iPhonů přidal nové funkce pro rodiče
Jak na iPhonu využít Siri jako překladatelku
Apple zažaloval aktivisty, kteří vloni protestovali v Apple Storech kvůli jeho neplacení daní
Neutrogena představila skener pro iPhone, díky kterému zjistíte, v jakém stavu je vaše pleť
Pojďte se podívat do falešných Apple Store v Číně
steve_jobs_icon
Jedinečný portrét Steva Jobse vyrobený z elektronického odpadu je na prodej
Retina MacBook 2015 black icon
Proč jsem si zamiloval svůj MacBook 12″
Jak vytvořit rychlou Wi-Fi síť pomocí routerů od Apple
Rok 2018 bude rok chytrých reproduktorů, prodat se jich má až 56 milionů
Tim Cook Steve Jobs icon
Za vedení Tima Cooka dochází v Applu ke zpoždění prodejů produktů daleko častěji než za Steva Jobse
Zákazníci v App Store o Vánocích nešetřili, za aplikace a hry utratily stovky milionů dolarů
Vánoce a Silvestra trávilo více lidí offline, návštěvnost internetu o svátcích klesla
Apple potvrdil, že se kauza s vadnými procesory týká i většiny jeho produktů, snížení výkonu se však obávat nemusíme
apple-music-icon
Hlavní tvůrce Apple Music plánuje v září opustit Apple
Apple plánuje otevřít další honosný Apple Store, tentokrát v Torontu
ARKit se bohužel netěší takové oblibě, jak si Apple představoval
Chybí vám vysněný Apple produkt? Vystřihněte si iPhone, iPad, Mac, Apple Watch či iPod z papíru
Apple za problémy se střechou chicagského Apple Storu obviňuje software, nikoliv design