Zavřít reklamu

S tím, že se nejspíš zahájení prodeje prémiového iPhonu 8 o pár týdnů posune, už tak trochu počítá každý. Není se čemu divit, Apple si pro tento rok ukousl opravdu velké sousto a co čert nechtěl, zároveň i pořádný kus smůly. Výroba se protahuje, dodavatelé neplní požadované limity, technologie v telefonu se nedaří úplně vyladit a zákazníci čekají zázraky. Ukažte mi někoho, kdo by se z těchto činitelů alespoň částečně nesložil. Apple se však podle posledních informací složil o trochu více, než jen částečně. Údajně totiž stagnuje i výroba „eskových“ modelů iPhonu 7, které by měly novou vlajkovou loď při příležitosti představení doprovázet.

Podle zprávy, kterou zveřejnil čínský web Economic Daily News, už je sice nová vlajková loď ve výrobě, počty vyrobených kusů jsou však minimální a masová fáze výroby je v nedohlednu. Tento fakt potvrzují i zdroje od dodavatelů z Foxconnu a ODM. Zdroje dokonce hovoří o té pravé masové výrobě až kolem listopadu či prosince.

Zprávy o zpoždění iPhonů se sice v těchto měsících objevují každým rokem, letos jsou však pravděpodobné mnohem více než jindy. Může za to pravděpodobně snaha Applu vyvinout požadované technologie až do poslední chvíle, i když v této situaci by se spíše dalo hovořit o vyvinutí po deadline. To se může týkat zejména integrovaného snímače otisků prstů v OLED displeji. Ten byl sám o sobě pravděpodobně největším oříškem. Dokonce ani nyní si nejsme stoprocentně jisti, zda se tento proces vůbec podařil.

Podcenil Apple hrubě přípravu výroby?

Co se týče iPhonů 7s a 7s Plus, problém je podobný. Informace o tom, kde přesně při jejich výrobě Apple zaspal, sice zatím nikdo ven nevynesl, objemová produkce výroby je však též vcelku žalostná. Je sice daleko před iPhony 8, nicméně pořád v solidním skluzu. Masová produkce iPhonu 7 se na svůj vrchol dostane až někdy v srpnu, což je o dva měsíce později, než každý rok. Apple tak mohl s plánováním výroby tří telefonů hrubě zaspat a podcenit ji. Jinak si totiž zpoždění „eskové“ varianty vyložit nelze.

S ohledem na tyto nové informace se nabízí varianta, zda bude chtít Apple vůbec v září své telefony představit. Může se klidně stát, že se rozhodne všechny tři telefony podržet až do té doby, dokud si nezajistí potřebné množství pro pohodlnou distribuci a vypustí je všechny naráz. Ostatně, představit iPhony 7s, na které vlastně moc lidí nečeká, jen tak samostatně zřejmě úplně netáhne. Jak už jsem ale říkal v odstavcích výše, podobné zvěsti o zpoždění iPhonů se světem nesou každoročně a věřím, že se opět vyvrátí. Nemůžu se však zbavit dojmu, že pokud se telefony skutečně někdy zpozdí, bude to s ohledem na letošní modely právě letos. Snad se však všichni analytici a zdroje pletou. Uvidíme.

iphone-8-render-7-and-7s-fb

Dnes nejčtenější

.